Kauno „Žalgirio“ (7-7) krepšininkai gražiausias metų šventes pasitinka dvejomis pergalėmis iš eilės Eurolygoje.

Penktadienį Šarūno Jasikevičiaus auklėtiniai namuose po permainingos kovos 80:73 (16:16, 23:17, 20:20, 21:20) įveikė Tel Avivo „Maccabi“ (4-10).

Tai buvo antroji kauniečių pergalė šią savaitę. Trečiadienį Lietuvos čempionai išvykoje po atkaklios kovos 75:71 palaužė Stambulo „Daruššafaka“.

Žalgiriečių gretose penki žaidėjai surinko dviženklį taškų skaičių – Artūras Milaknis (16), Edgaras Ulanovas (13), Brandonas Daviesas (13), Aaronas White’as (12) ir Leo Westermannas (11).

Š. Jasikevičiaus kariauna pataikė 11 tritaškių – tai geriausias šio sezono komandos pasiekimas Eurolygoje.

Keturis kartus iš toli įmetė A. Milaknis, po tris pridėjo E. Ulanovas ir L. Westermannas.

Aikštelės šeimininkai laimėjo kovą dėl atšokusių kamuolių (29-23) ir atliko daugiau rezultatyvių perdavimų (19-11), tačiau dažniau klydo (10-9).

„Žalgiris“: Artūras Milaknis 16 (4/6 trit.), Brandonas Daviesas (5/9 dvit.) ir Edgaras Ulanovas (3/4 trit.) po 13, Aaronas White‘as 12 (6/7 dvit.), Leo Westermannas 11.

„Maccabi“: Scottie Wilbekinas 20 (4/10 trit.), Johnny O‘Bryantas 19 (6/8 dvit., 1/5 trit.), Michaelas Rollas 12 (3/4 dvit.).

Šioje akistatoje žalgiriečiams ir vėl teko verstis be kapitono Pauliaus Jankūno ir įžaidėjo Nate‘o Wolterso paslaugų.

Paskutines 2018 metų Eurolygos rungtynes „Žalgiris“ ateinantį penktadienį (gruodžio 28 d.) žais išvykoje prieš lygos debiutantus – „Gran Canaria“.

RUNGTYNIŲ EIGA:

1 kėlinys: „Žalgiris“ – Maccabi“ 16:16

Šarūnas Jasikevičius dar kartą šiame sezone į starto penketą išleido abu klubo vidurio puolėjas Brandoną Daviesą ir Antaną Kavaliauską.

Būtent jie taikliais metimais atidarė žalgiriečių taškų sąskaitą, o netrukus tolimu šūviu juos papildė Edgaras Ulanovas (7:5)

Po šio epizodo žydų klubas pelnė 6 taškus be atsako, tačiau E. Ulanovas smeigė dar vieną tritaškį, Aaronas White‘as pridėjo dvitaškį, bei vėl išvedė „Žalgirį“ į priekį (12:11).

Ketvirčio pabaigoje savojo šanso sulaukęs jaunasis Rokas Jokubaitis sumetė abu baudų metimus. Vis tik „Maccabi“ spėjo išlyginti rezultatą (16:16).

Tiesa, žydų komandos gretose verždamasis krepšinio link traumą patyrė Kendrickas Ray. Amerikietis kartu su komandos medikais patraukė į rūbinę.

2 kėlinys: „Žalgiris“ – „Maccabi“ 39:33 (16:16, 23:17)

Antrajame kėlinio pradžioje žalgiriečiai įjungė aukštesnę parvarą ir susikrovė 7 taškų persvarą (29:22).

Netrukus Artūras Milaknis pataikė savo antrą tritaškį šį vakarą ir aikštelės šeimininkų pranašumas pirmą kartą perkopė dviženklę ribą (37:26).

Tuo metu svečiai iš Izraelio puolime atrodė ganėtinai pasimetę. Jų atakos dažnai strigo aklinoje žalgiriečių gynyboje.

Tiesa, „Maccabi“ gynėjas Scottie Wilbekinas individualiais veiksmais prieš ilgąją pertrauką spėjo apkarpyti „Žalgirio“ arenos šeimininkų persvarą (39:33).

Per pirmus du kėlinius žalgiriečių gretose rezultatyviausiai rungtyniavo po 10 taškų surinkę B. Daviesas (4/6 dvit.) ir A. Milaknis (2/4 trit.).

„Maccabi“ klube nesulaikomai žaidė 14 taškų įmetęs S. Wilbekinas (4/6 trit.) ir 13 pridėjęs Johnny O‘Bryantas (3/3 dvit., 3/3 baud.).

3 kėlinys: „Žalgiris“ – „Maccabi“ 59:53 (16:16, 23:17, 20:20)

Trečio kėlinio pradžioje sklidinai areną užpildę „Žalgirio“ sirgaliai savo mylimą komandą įkvėpė dar vienam spurtui.

Derricko Waltonas pataikė tris baudų metimus, E. Ulanovas jau trečią tritaškį ir žalgiriečiai pirmą kartą šiame susitikime įgijo 14 taškų pranašumą (54:40).

Tačiau „Maccabi“ dar kartą sugrįžo. Ketvirčio pabaigą geriau sužaidę svečiai iš Tel Avivo visiškai ištirpdė visą „Žalgirio“ įgytą persvarą šiame kėlinyje (59:53).

4 kėlinys: „Žalgiris“ – „Maccabi“ 80:73 (16:16, 23:17, 20:20, 21:20)

Lemiamą ketvirtį „Žalgiris“ pradėjo ant bangos. Leo Westwermanno, A. Milaknio ir D. Waltono tritaškiai sugrąžino dviženklį pranašumą (68:57).

Per likusį laiką Š. Jasikevičiaus auklėtiniams pavyko išlaikyti 6-10 taškų persvarą, bei įsirašyti septintą pergalę šiame Eurolygos sezone.

TARPUSAVIO RUNGTYNIŲ ISTORIJA:

Šios abi komandos modernios Eurolygos istorijoje tarpusavyje sužaidė 22 rungtynes. 16 kartų pergale džiaugėsi „Maccabi“, 6 sykius – „Žalgiris“.

Praėjusiame sezone ekipos pasidalino po pergalę. Žalgiriečiai namuose šventė pergalę rezultatu 99:84, tačiau Tel Avive „Maccabi“ pasiekė revanšą 81:74.