Lietuvos merginų jaunimo (U-18) rinktinė sekmadienio vakarą Europos čempionato finale po atkaklios kovos 78:75 (16:15, 21:20, 19:18, 22:22) įveikė ispanes ir iškovojo nugalėtojų titulą!

Lietuvos krepšininkės Europos jaunių čempionatą iki šiol buvo laimėjusios tik kartą – 2008-aisiais metais.

Apskritai, tai yra pirmasis Lietuvos jaunimo rinktinių auksas nuo pat 2012-ųjų, kuomet Kazio Maksvyčio treniruojami 1992 m. kartos vaikinai U20 Europos čempionate Slovėnijoje pasidabino aukščiausios prabos medaliais.

Šio vakaro mačą abi rinktinės pradėjo itin nerezultatyviai. Bemaž po daugiau nei trijų minučių rezultatas buvo 2:2.

Tuomet lietuvės surengė kelias geras atakas iš eilės, bet ispanės kėlinio pabaigoje irgi pabudo bei sumažino atsilikimą iki minimumo (15:16).

Antrajame kėlinyje vaizdas buvo panašus. Lietuvės surengė mini spurtą ir vėl įgijo kiek didesnę persvarą (35:28).

Bet ispanės geriau sužaidė kėlinio pabaigą ir po kelių rezultatyvių atakų komandos ilsėtis išėjo mūsiškėms pirmaujant tik 37:35.

Po pertraukos aikštėje užvirė ne ką mažiau atkakli kova. Nuolat keitėsi pirmaujanti komanda, tačiau nei vienai rinktinei nepavyko įgyti didesnės persvaros.

Po ispanių atakų jos įgijo kelių taškų persvarą, bet J. Jocytė čia pat baudomis išlygino rezultatą, o po lietuvių tritaškio mūsiškės vėl pirmavo 56:53.

Ketvirtajame kėlinyje toliau nesustabdoma buvo J. Jocytė. Ji surengė kelias atakas, lietuvės dar pridėjo tritaškį ir mūsiškės įpusėjus kėliniui atitrūko iki 66:58.

Ispanės rankų nenuleido ir dukart pataikė iš toli bei vėl buvo priartėjusios iki 70:72. Likus 25 sek. ispanės pataikė labai svarbu tritaškį ir vėl priartėjo vos iki taško.

Bet galiausiai lietuvės atlaikė varžovių spaudimą, J. Jocytė pataikė svarbius baudų metimus ir Lietuvos rinktinė šventė pergalę bei triumfavo Europos krepšinio čempionate!

Lietuvos rinktinės gretose J. Jocytė buvo nesustabdoma ir iš viso mače pelnė 28 taškus, atkovojo 9 kamuolius ir pridėjo dar 7 rezultatyvius perdavimus.

Ji buvo pripažinas ir naudingiausia čempionato žaidėja.

Jai finale puikiai talkino Ugnė Sirtautė ir Viltė Andrunavičiūtė, surinkusios atitinkamai 17 ir 16 taškų.

Lietuva: Justė Jocytė 28 (9 atk. kam., 7 rez. perd., 38 n.b.), Ugnė Sirtautaitė 17, Viltė Andrunavičiūtė 16, Gerda Raulušaitytė 6 (7 atk. kam.), Rustė Augustinaitė 5.

Ispanija: Elena Buenavida 36, Carla Brito 12 (10 atk. kam., 6 rez. perd.), Alicia Florez 6, Marina Asensio 5.