REKLAMA

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Artėjanti žiemos olimpiada Pekine neįkainojamos patirtes atneš jaunajai Lietuvos rinktinės narei Eglei Savickaitei. Septyniolikmetė slidininkė su nekantrumu, tačiau ir šiokiu tokiu jauduliu laukia kol kas didžiausio starto savo karjeroje.

Artėjanti žiemos olimpiada Pekine neįkainojamos patirtes atneš jaunajai Lietuvos rinktinės narei Eglei Savickaitei. Septyniolikmetė slidininkė su nekantrumu, tačiau ir šiokiu tokiu jauduliu laukia kol kas didžiausio starto savo karjeroje.

REKLAMA

Lygumų slidininkė planuoja startuoti 1,5 km sprinte bei distancijos rungtyse. Dar visi neseniai ant slidžių atsistojusi sportininkė pripažįsta, kad olimpiadoje svarbiusia įgauti kuo daugiau patirties, kadangi yra aukščiausio rango sporto renginys.

Iš Anykščių kilusi E. Savickaitė nuo pat pradžių atsistojusi ant slidžių jautėsi gana patogiai. Kaip tikina pati sportininkė, jų namuose slidės visada buvo padėtos matomoje vietoje.

„Šiek tiek slidinėjo mano seneliai. Tad ir aš viską mačiau nuo mažens. Turėjome slides. Ketvirtoje klasėje perėjau į kitą mokyklą, kur kuno kultūros mokytojas pasiūlė pabandyti čiuožti. Nuėjau į treniruotę ir kažkaip iškart patiko, jaučiausi savoje vietoje“, – kalbėdama su portalu tv3.lt sakė būsima olimpietė.

REKLAMA
REKLAMA

Aktyvi paauglė nuo mažų dienų mėgo riedučius, tad nuo ankstyvo amžiaus jau tvirtia stovėjo ant žemės. Būtent todėl ir slides Eglė prisijaukino gana greitai.

REKLAMA

„Turėjau pagrindus ir tas labai padėjo. Vasaromis važinėje su riedslidėmis. Kadani namuose visada turėjau paprastus riedučius, važinėjau su jais daug kieme, tai buvo lengviau jau pradėjus sportuoti ir ant riedslidžių ar paprastų slidžių atsitoti stabiliai.

Tad po kurio laiko supratau, kad slidės man patinka, visai sekas ir taip užsikabinau“, – sakė E. Savickaitė.

Jaunosios sportininkės gyvenimas

E. Savickaitė savo trumpoje karjeroje jau turi ir garbingą įrašą – merginą tapo Lietuvos čempione trumpo sprinto rungtyje. O 5 km distancijoje Eglė finišavo trečia.

REKLAMA
REKLAMA

Tarptautinėje arenoje rezultatai vis dar banguoja. Kaip tikina pati sportininkė, nepaisant to, slidinėjimas jai ir patinka dėl to, kad pati esi atsakinga už save.

„Man visada patiko šis spotas, nes kovoji už save. Jei padarai klaidą, vadinasi, tu pats kaltas, nieko kito neapkaltinsi. Gal todėl ir rinkausi tokią sporto šaką, o ne komandinę“, – pasakojo jaunoji slidininkė.

E. Savickaitė vis dar dalyvauja ir jaunimo, ir suaugusių varžybose. Prisiminus savo karjeros pradžią, sportininkė atskleidė, kada suprato, kad slidinėjimas gali būt galbūt daugiau nei tik pramoga.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Kai buvo gal antros ar trečios tokios rimtesnės varžybos. Pamenu, tada startavau su vyresnėmis merginomos ir užėmiau prizinę vietą. Supratau, kad man tikrai sekasi, viskas daugmaž pavyksta ir norėčiau tęsti toliau bei dalyvauti dar stipresnėse varžybose“, – pasakojo sportininkė.

17-metė mergina kartu pripažįsta, kad sportinis kelias reikalauja ir daug pasiaukojimo. Įprastiems paaugliškiems dalykams praktiškai nelieka laiko, kenčia ir mokslai.

„Trūksta labai laiko viskam, bet tuo pačiu ir mokslai kenčia. Ypač kai būna stovyklų daugiau, treniručių. Tad laiko trūksta ir tenka kažkaip spėti, bent bandyti viską suspėti“, – teigė Eglė.

REKLAMA

Pirmas blynas Pekine

Slidininkė su nekantrumu laukia starto olimpinėse žaidynėse, tačiau kartu ir pripažįsta, kad debiutas nebus lengvas, kadangi ji dar labai jauna sportininkė.

E. Savickaitė varžysis sprinto rungtyje (1,5km.), turėtų startuoti ir distancijoje.

„Tai bus gera patirtis, norėčiau pagerinti savo asmeninius pasiekimus, o kaip bus toliau net ir nežinau. Stengsiuosi kuo geriau sudalyvauti, išbandyti jėgas, pasivaržyti su pajėgiais sportininkais. Gal jau didesnius tikslus kelčiau dar kitoms žaidynėms po ketverių metų“, – tikino slidininkė.

REKLAMA

Kaip ir daugelis kolegų, Eglė dažnas svečias stovyklose užsienyje. Nemažai laiko tenka praleisti Suomijoje, Šveicarijoje ar Italijoje.

„Vasara daugiau būnu Lietuvoje, bet jau kai sezonas prasideda tai arba stovyklos, arba varžybos užsienyje. Ruošiantis olimpiadai tai praktiškai išvis namie nebūnu“, – sakė sportininkė.

Lietuvos nacionalinė slidinėjimo asociacija globoja jaunąją sportininkę. Žinoma, visokeriopai prie sportininkės gerbūvio prisideda ir tėvai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Likus jau visai nedaug laiko iki Pekino žaidynių jaunoji slidininkė dar dalyvavo Lietuvos čempionate Ignalinoje, kur pirmajame varžybų etape moterų sprinte laisvuoju stiliumi rungtyje finišavo antra. Kiek geriau pasirodė Anykščiuose, kur nurungė visas konkurentes ir buvo pirma.

Po kelių startų Lietuvoje E. Savickaitės lauks trumpa kelionė į Švediją, iš kur ji vyks tiesiai į savo debiutines žiemos olimpines žaidynes.

Pekino žiemos olimpiada vyks vasario 4-20 dienomis. TV3 kanalų grupė yra oficiali žaidynių transliuotoja Lietuvoje.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų