Šarūno Jasikevičiaus treniruojama „Barcelona“ laimėjo lemiamą ketvirtfinalio mačą ir po septynerių metų pertraukos pateko į Eurolygos finalo ketvertą.

Penktosiose serijos rungtynėse namie katalonai 79:53 (23:14, 20:16, 14:9, 22:14) įveikė Sankt Peterburgo „Zenit“ ir galiausiai triumfavo 3:2.

Paskutinį kartą „Barcelona“ į finalo ketvertą buvo patekusi 2013-14 m. sezone.

Pusfinalyje „Barcelona“ susitiks su Milano „AX Armani“. Eurolygos finalo ketvertas vyks gegužės 28-30 d. Kelne (Vokietija). Kitame pusfinalyje kausis Maskvos CSKA ir Stambulo „Anadolu Efes“.

Š. Jasikevičiui tai bus antrasis finalo ketvertas kaip treneriui – čia jis 2017-18 m. sezone atvedė Kauno „Žalgirį“.

„Zenit“ po Kevino Pangoso tritaškio pirmame kėlinyje pirmavo 9:6, bet tada „Barcelona“ spurtavo 9:0 ir daugiau šiame mače neatsiliko.

Antrame kėlinyje 20-metis Leandro Bolmaro įspūdingai įkrovė iš viršaus, pridėjo tritaškį, į žaidimą sėkmingai įsijungė dvigubai vyresnis Pau Gasolis ir katalonai nutolo dviženkliu skirtumu 41:25 – šio „Zenit“ sumažinti iki vienženklio jau nesugebėjo.

Po pertraukos Nickas Calathesas ir Kyle’as Kuricas smeigė po tritaškį, „Barcelona“ dar kartą spurtavo 12:0 ir pradėjo triuškinti svečius 57:34.

„Zenit“ šiame mače tragiškai atakavo krepšį – tikslą pasiekė vos 15/42 dvitaškių, 4/21 tritaškių ir 8/13 baudos metimų.

53 taškai – nerezultatyviausias „Zenit“ pasirodymas per visą Eurolygos sezoną.

„Barcelonos“ gretose ir vėl išnykęs buvo Nikola Mirotičius – puolėjas pelnė 7 taškus (1/3 dvit., 1/2 trit., 2/2 baud.), bet beveik visus juos – paskutinėmis mačo akimirkomis, kai viskas buvo aišku.

Tačiau aikštėje spindėjo 40-metis P. Gasolis – jis pelnė 7 taškus (3/4 dvit., 1/1 baud.), atkovojo 3 kamuolius, tiek pat jų perėmė, blokavo net 4 metimus ir surinko 16 naudingumo balų – tai geriausias rezultatas komandoje.

Katalonai pirmą kartą šioje serijoje pristabdė Keviną Pangosą – nors gynėjas atliko 10 rezultatyvių perdavimų, bet realizavo tik 3/12 metimų iš žaidimo, surinko 7 taškus, užsidirbo 3 blokus ir suklydo 4 kartus.

„Barcelona“: C. Higginsas 15, N. Calathesas 12, K. Kuricas ir B. Daviesas po 11.

„Zenit“: A. Poythressas 11, B. Baronas 9, K. Pangosas ir W. Thomas po 7.