Šarūno Jasikevičiaus treniruojamai „Barcelonai“ nepavyko laimėti „El Clasico“ mūšio ir laimėti Ispanijos Supertaurės.

Finale „Barcelona“ po pratęsimo 83:89 (15:17, 22:12, 12:26, 22:16, 12:18) nusileido amžinam varžovaui – Madrido „Real“ klubui, kuris šį turnyrą laimėjo penktus metus iš eilės.

Rokas Jokubaitis žaidė 23 minutes, per kurias pelnė 11 taškų (4/6 dvit., 1/3 trit.), atkovojo 5 kamuolius, atliko 3 rezultatyvius perdavimus ir surinko 16 naudingumo balų.

„Real“ į pergalę vedė Walteris Tavaresas pelnė 24 taškus, atkovojo 12 kamuolių ir surinko 40 naudingumo balų.

Trečio kėlinio pradžioje atrodė, kad „Barcelona“ kontroliuoja rungtynes – tuo metu pirmavo 47:36, bet „Real“ prabudino įspūdingai žaidęs 34-erių veteranas Sergio Llullas.

Gynėjas įsmeigė tris tritaškius iš eilės, o Madrido ekipa spurtavo net 19:2.

Ketvirto kėlinio viduryje prie tritaškių vakarėlio prisijungė kitas „Real“ veteranas – pataikė ir Rudy Fernandezas, o po šio metimo „Barcelona“ jau atsiliko 51:58.

Vis tik katalonai atsakė savo atkarpa 8:0 ir grįžo į rungtynes.

Pradėjus tiksėti paskutinei susitikimo minutei tarp ekipų buvo lygybė – 69:69. Netrukus Walteris Tavaresas realizavo baudos metimus, o kitoje aikštės pusėje „Barcelonos“ atako užstrigo – vis tik jie susikūrė antrąjį šansą, kuris pasibaigė Mike’o Tobey dėjimu.

„Real“ paskutinei atakai turėjo 15 sekundžių – ši baigėsi Gabrielio Decko tritaškiu, nelietusiu lanko ir komandos žaidė pratęsimą.

Šio pradžioje Š. Jasikevičius buvo nubaustas technine pražanga, o viso pratęsimo metu nė vienai komandai nepavyko atitrūkti.

R. Jokubaitis prasidėjus paskutinei minutei prasiveržimu išlygino rezultatą 83:83. Kitoje atakoje Guerschonas Yabusele realizavo baudos metimus, o „Barcelonos“ ataką bloku stabdė W. Tavaresas – kamuolys atsidūrė Nicolaso Lapprovitolos rankose, bet argentinietis nepataikė tritaškio.

Kamuolį sugriebė G. Deckas, o „Barcelona“ jau turėjo specialiai pažeidinėti taisykles – tas pats G. Deckas neklydo ir nutolino „Real“ 87:83, palikdamas vos 11,7 sek.

Š. Jasikevičiaus auklėtinių ataka baigėsi netiksliu Sertačo Šanli metimu ir „Real“ triumfavo.

„Barcelona“: S. Šanli 21, N. Laprovittola 12 (14 rez. perd.), R. Jokubaitis 11, K. Kuricas 10, M. Tobey 9, J. Vesely ir N. Kaliničius po 8.

„Real“: W. Tavaresas 24 (12 atk. kam.), D. Musa 19, G. Deckas 15, S. Llullas 14.