Praėjusiais metais portalo „Balsas“ kronikoje buvo sumirgėjęs pranešimas apie tai, kad Lietuvos plento vyrų elito dviratininkas Tomas Vaitkus, tuomet dar atstovavęs kazachų ProTour komandai „Astana“, vadintai „Dream Team“, atostogavo Vilniuje ir dalyvavo baigiamajame kalnų dviračių sezono renginyje „MTBF Rudens Krosas“, kuriame, tyčia ar netyčianusileidęs Tomui Micei, liko antras.
Kaip greitai bėga laikas, pagalvojo MTBF „krosų“ organizatoriai – Kalnų Dviračių (MTB) sporto federacija (sutr. MTBF), praėjusį sekmadienį akimirkai stabtelėję prieš „MTBF Pavasario Kroso“ lenktynių startą Elektrėnuose.
Lenktynių protokolas
Strategiškai puikiai parinktoje lenktynių vietoje – pusiaukelėje tarp Vilniaus ir Kauno, šaltą, bet saulėtą sekmadienio rytą būriavosi geriausi dviratininkai mėgėjai, suvažiavę iš visos Lietuvos. Atvyko ir dviratininkų iš Latvijos.
„MTBF Pavasario Kroso“ lenktynėse dalyviai varžėsi 4 įskaitinėse grupėse.
M-18 (vyrai iki 18 metų), M-Elite (vyrai nuo 18 metų) ir M-40 (vyrai nuo 40 metų) grupių dalyviai mynė 30 km (6 ratai po 5 km), o W-Elite (moterų) grupės dalyvėms reikėjo įveikti 20 km distanciją (4 ratai po 5 km).
„Top Team“
Daugiausiai dalyvių užsiregistravo į M-Elite grupę – net 59, iš kurių net 8 dviratininkai buvo iš vilniečių komandos „Top Team“, kuri yra viena perspektyviausių dviratininkų mėgėjų komanda Lietuvoje, taigi ir viena iš favoričių „MTBF Pavasario Kroso“ lenktynėse.
Elektrėnuose parinktoje lenktynių trasoje „Top Team“ komandos pranašumą prieš kitas komandas atspindi tas faktas, kad net trys „Top Team“ komandos nariai pateko į pirmąjį 10-tuką, o du iš jų – pasidalino net dvi prizines vietas.
Lenktynių prizininkai
Vienas stipriausių „Top Team“ komandos dviratininkų, 23 metų Andrejus Dolgovas, 30 km distanciją nuvažiavo per 1 val. 13 min. 43 sek. ir laimėjo „MTBF Pavasario Kroso“ lenktynių pagrindinį prizą.
Antras po vilniečio (+1 min. 20 sek.) finišavo 18-metis Šarūnas Pacevičius, atstovaujantis „Kauno JSOM“ komandai.
3 vieta atiteko antrajam „Top Team“ komandos nariui, 28-erių metų, Elijui Čiviliui, nuo savo komandos draugo A. Dolgovo atsilikusiam 1 min. 44 sek.
Organizavo lenktynes
Kaip pavyko sužinoti portalui „Balsas“, trečiasis „Top Team“ komandos narys, patekęs į pirmąjį 10-tuką,– tai 24 metų vilnietis Julius Kvietkauskas (Kvietkis).
„MTBF Pavasario Kroso“ lenktynėse užėmęs 7 vietą (+3 min. 47 sek.), Elektrėnuose Kvietkis buvo ne tik lenktynių dalyvis, bet ir... vienas iš lenktynių organizatorių.
„Iki pat starto momento pilnai atidaviau save kaip vienas iš organizatorių, tačiau, nuaidėjus startiniam šūviui, jau varžiausi trasoje“.– sakė portalui „Balsas“ Julius Kvietkauskas, esąs labai dėkingas savo kolegoms, leidžiantiems jam startuoti savo paties suorganizuotose varžybose.
Dalyvavo dėl smagumo
„Sunku tikėtis kažkokio aukšto rezultato, prieš tai visą dieną pralaksčius po trasą, o lenktynių dieną – nuo 6 ryto ant kojų. Startavau dėl smagumo, nes esu komandos „Top Team“ narys. Tačiau to smagumo buvo ne per daugiausiai, nes iškart po finišo laukė dar kalnas organizacinių darbų, surinkti trasą, sutvarkyti aplinką ir t .t.“.– prisipažino portalui „Balsas“ vienas iš „MTBF Pavasario Kroso“ lenktynių organizatorių.
Portalui „Balsas“ pasiteiravus, su kokiais sunkumais tenka susidurti lenktynių rengėjams ir kaip juos sekasi įveikti, Julius Kvietkauskas susimąstęs atsakė: „Kiekvienos dviračių varžybos – naujas iššūkis. Nuo pat pradžių stengiamės organizuoti įdomias, kokybiškas varžybas, todėl verčiame ir kitus organizatorius pasitempti, o dalyvius – visada tikėtis įdomių trasų ir kokybiško organizavimo“.
Nukentėjusieji
Kaip ir visose lenktynėse, kuriose vyrauja aistros, greitis ir kelio dulkės, taip ir „MTBF Pavasario Kroso“ lenktynėse nebuvo apsieita be nukentėjusiųjų.
„Nebaigusių distancijos buvo nemažai. Vienus pavedė technika, kitiems baigėsi jėgos, o tretiems pasirodė smagiau „sirgti“ už važiuojančius draugus nei patiems važiuoti“.– sakė J. Kvietkauskas portalui „Balsas“.
„Mano žiniomis, dėl traumos distancijos nebaigė tik vienas dalyvis, tačiam be rimtesnių traumų. Berods, jam tik sumuštas kelis“.
Būsimi profesionalai – kas jie?
Kadangi portalo „Balsas“ dėmesio centre ne vien Lietuvos, bet ir pasaulio dviračių elitas, Julius Kvietkauskas prisipažino neturįs atsakymo į jam užduotą klausimą – kas iš dabartinių Lietuvos dviratininkų yra realiausias kandidatas, galįs pasirinkti profesionalo karjerą ir siekti sporto aukštumų užsienio klubuose ar profesionalų komandose.
„Man labai sunku atsakyti, nes nepažįstu visų jaunosios kartos sportininkų, nors daugiausiai vilčių dedu būtent į juos“.– sakė J. Kvietkauskas.
„Vyresni jau parodė, ką sugeba ir liko Lietuvoje, o jaunimas turi potencialo. Teisingai padirbėjus su treneriais, iš jų gali užaugti čempionai“.– buvo įsitikinęs Julius, čiapat pridurdamas, kad dalis rimtai sportuojančio jaunimo jau tobulinasi užsienio klubuose, nors savo karjerą pradėjo toli gražu ne idealiomis sąlygomis.– „Jeigu ne entuziastai, dviračių sporto Lietuvoje išvis nebūtų. Dviratininkų ruošimo bazės praktiškai gyvos vien dėl begalinio trenerių entuziazmo ir pasiaukojimo. Palyginus, kokiomis sąlygomis savo karjeras pradeda Europoje garsūs sportininkai, darosi graudu.“
*
Kalnų Dviračių (MTB) sporto federacijos (sutr. MTBF) rengiami pavasario, rudens, ir žiemos krosai jau tampa tradiciniais ir įgauna vis didesnį populiarumą ne tik mėgėjų, bet ir profesionalų tarpe, o taip pat sulaukia dalyvių net iš kaimyninių šalių.
Pavyzdinės reputacijos MTBF organizacinį branduolį sudaro, viso labo, saujelė entuziastų, kurie gyvi viena idėja – populiarinti kalnų dviračių sportą Lietuvoje.