78
Eurolyga: „Žalgiris“ – „Real“ (nuotr. Tv3.lt/Ruslano Kondratjevo)

Kauno „Žalgirio“ (2-3) krepšininkai du kartus buvo pribloškę Eurolygos čempionę Madrido „Real“ (5-0) ir įgiję dviženklę persvarą, bet abu kartus ją greitai išvaistė ir subyrėjo ketvirtame kėlinyje.

78

Lemiamų dešimties minučių atkarpą pralaimėjęs 11:28 „Žalgiris“ 79:90 nusileido varžovams ir patyrė trečią nesėkmę Eurolygoje. Visos jos patirtos namų arenoje ir Šarūno Jasikevičiaus manymu „Žalgiris“ pats įteikė pergalę varžovams.

„Labai skausmingas pralaimėjimas. Todėl, nes varžovams įteikėme pergalę. Aišku, po rungtynių dabar yra emocijos. Sukurti planą nebuvo sunku, turėjome aibę pranašumų ir vietų, kur galėjome juos nubausti. Bet kai tik išeidavome į priekį, galiu pasakyti, kad įsimylėdavome save ir nustodavome kentėti. Pradėjome žaisti „Real“ krepšinį, kuris yra laisvas ir nuostabus. Tokio krepšinio mes negalime žaisti.

Antram ir ketvirtam kėliniuose nesuradome vedlio, kuris sustabdytų ir nuramintų, pasiimtų į rankas žaidimą. Labai skauda, nes prieš Eurolygos čempionus jautėsi, kad turėjome daug pranašumų ir nemažai situacijų juos išnaudojome. Mūsų skaičiavimais jiems padovanojome apie trisdešimt taškų. Tai yra kosminis skaičius ir taip negali būti. Nebuvome pasiruošę nugalėti ir atsiduoti šimtu procentų“, – liūdnai kalbėjo treneris.

Jis pripažino, kad šioje sezono stadijoje „Žalgiris“ dar nesugeba žaisti gero krepšinio ilgomis atkarpomis. Viena to priežasčių - auklėtiniai vis dar neįsiklauso į pastabas ir prašomas išpildyti detales.

„Kiek mes neuždarėme praėjimų, kiek padarėme pražangų, kiek atidavėme kamuolių. Sąžiningai, skausminga. Žaidžiame 20-23 minutes aukštu lygiu. Tik pametame truputį taškų ir iš karto nustojome būti „Žalgiriu“. Mes lakstome po debesis ir mus greitai nuleidžia. Man buvo skaudu, kad pastabos nėra priimamos ir neatsižvelgiama į detales“, – tęsė jis.

Š. Jasikevičius vis dar ieško vedlio, kuris taptų lyderiu aikštėje sunkiais momentais, ir nori, kad žaidėjai pradėtų įsisavinti daromas klaidas.

„Svarbiausia gerinti krepšinį, bet mes sustojame prie tų pačių klaidų. Tai mane veda iš proto. Neįsiklausome į pastabas. Panašiai buvo praėjusiais metais, kai atidavėme pergales, bet vėliau persilaužėme.

Kai žaidžiame disciplinuotai pagal žaidimo planą, tada atrodome labai gerai“, – pabrėžė specialistas.

Kitas rungtynes Eurolygoje „Žalgiris“ žais po savaitės Podgoricoje, kur susitiks su „Budučnost“ (0-5).