78
Eurolyga: „Žalgiris“ – „Real“ (nuotr. Tv3.lt/Ruslano Kondratjevo)

Du kartus dviženklę persvarą susikrovęs ir du kartus ją iššvaistęs Kauno „Žalgiris“ (2-3) ir toliau lieka be pergalių šio sezono Eurolygos kovose namų arenoje.

78

Šarūno Jasikevičiaus auklėtiniai sužaidė tragišką ketvirtą kėlinį ir penktadienį 79:90 (32:18, 12:25, 24:19, 11:28) nusileido Eurolygos čempionams Madrido „Real“ (5-0) krepšininkams.

„Real“ ekipa dominavo ketvirto kėlinio metu, kurį laimėjo net 28:11, ir iškovojo jau tryliktą pergalę šiame sezone. Karališkasis klubas nėra patyręs pralaimėjimo skonio ne tik Eurolygoje, bet ir Ispanijoje.

Tai buvo devyniolikta „Žalgirio“ ir „Real“ tarpusavio dvikova modernios Eurolygos istorijoje ir aštuonioliktą kartą ji pasibaigė ispanų triumfu.

Š. Jasikevičiaus auklėtiniai po pirmo kėlinio pirmavo 14 taškų (32:18), o trečiojo viduryje turėjo dešimties taškų pranašumą (64:54), bet abu kartus jį labai greitai iššvaistė.

„Žalgiriui“ trūko agresyvumo lendant po krepšiu, nes ten „Real“ naudojo savo bokštus W. Tavaresą ir G. Ayoną. Nors abi komandos taisykles pažeidė po 20 kartų, bet „Real“ metė net 22 baudos metimus, kai „Žalgiris“ 10.

Koją kišo ir didelis klaidų skaičius. Lietuvos čempionai suklydo 8 kartus ir daug jų padaryta ketvirtame kėlinyje, visiškai lygiose vietose. „Real“ kamuolį prarado 11 kartų.

Ketvirtame kėlinyje „Žalgirį“ „žudė“ Rudy Fernandezas. Iki tol tylėjęs puolėjas smeigė keturis tritaškius ir surinko 12 iš savo 15 taškų.

Lietuvos čempionai nuostabiai pradėjo rungtynes ir tiesiog dominavo pirmo kėlinio metu. Per jį kapitonas Paulius Jankūnas pelnė 10 taškų, „Žalgiris“ atliko net 11 rezultatyvių perdavimų ir pirmavo solidžiu skirtumu 32:18. Jo metu pavyko puikiai išnaudoti varžovų centro W. Tavareso lėtumą, bet vėliau milžinas buvo retai metamas į aikštę.

Antro kėlinio metu jau prisišaudė „Real“ snaiperiai ir Anthony Randolphas, o tai lėmė svečių spurtą, kuris dar iki didžiosios pertraukos ištirpdė šeimininkų pranašumą iki minimalaus 44:43.

„Real“ tik trečiojo kėlinio pradžioje pirmą kartą išsiveržė į priekį ir pusę kėlinio vyko lygi kova. Vis tik tada į aikštę žengė Derrickas Waltonas ir kauniečiai laimėjo dviejų minučių atkarpą 10:0 bei susigrąžino dviženklę persvarą.

Vis tik ji ir vėl greitai ištirpo, kai įpusėjus lemiamam ketvirčiui R. Fernandezas smeigė tritaškį ir „Real“ pirmavo 76:73. Netrukus krito dar du tritaškiai ir „Real“ susikrovė devynių taškų pranašumą, kurio „Žalgiris“ jau nesugebėjo panaikinti.

„Žalgiris“: P. Jankūnas 18 (9/12 dvit., 7 atk. kam., 27 n.b.), N. Woltersas 16, B. Daviesas 11, E. Ulanovas 10, A. Milaknis 7, D. Waltonas 5, A. White’as 4, L. Westermannas ir M. Grigonis po 3, A. Kavaliauskas 2.

„Real“: A. Randolphas 16, R. Fernandezas 15, G. Ayonas 13, S. Llullas 10.

Starto penketai. „Žalgiris“: N. Wolteras, Th. Walkupas, E. Ulanovas, P. Jankūnas ir B. Daviesas. „Real“: S. Llullas, F. Causeuras, J. Tayloras, A. Randolphas ir W. Tavaresas.

Ketvirtasis kėlinys: „Žalgiris“ – „Real“

„Žalgiris“ kelis kartus suklydo lygioje vietoje ir sužaidus tris minutes „Real“ išlygino rezultatą 71:71. Iki tol pro šalį svaidęs R. Fernandezas pataikė sudėtingą tritaškį ir išvedė svečius į priekį 76:73.

Trečiasis kėlinys: „Žalgiris“ – „Real“ 68:62 (32:18, 12:25, 24:19)

Vos prasidėjus trečiam kėliniui po A. Randolpho tritaškio svečiai pirmą kartą rungtynėse išsiveržė į priekį 46:44.

Į aikštę žengus naujokui D. Waltonui reikalai staiga pasikeitė - „Žalgiris“ dviejų minučių atkarpą laimėjo 10:0 ir vėl atitrūko 64:54.

Antrasis kėlinys: „Žalgiris“ – „Real“ 44:43 (32:18, 12:25)

„Real“ antrą kėlinį pradėjo trimis tritaškiais iš eilės ir greitai sumažino 14 taškų deficitą iki keturių (34:30).

Įsisiautėjęs „Real“ toliau mažino atsilikimą, o klysti pradėjęs „Žalgiris“ nebuvo toks pavojingas ir įvairiapusiškas puldamas. Iš turėtos solidžios dviženklės persvaros liko tik taškas.

Pirmasis kėlinys: „Žalgiris“ – „Real“ 32:18

Įpusėjus kėliniui žalgiriečiai pirmavo 12:8. Dvi greitas pražangas užsidirbo Thomas Walkupas, bet puikiai žaidė Brandonas Daviesas, surinkęs pusę ekipos taškų.

„Žalgiris“ puolime išnaudojo W. Tavareso lėtumą ir daugybę atakų „atako“ būtent jį. Netrukus kauniečiai susikrovė dviženklę persvarą 19:8.

Sunkiai sustabdomu tapo P. Jankūnas, smaigstęs vieną dvitaškį po kito. Kapitonas dar ir kėlinį pabaigė sudėtingu metimu su sirena ir per pirmas dešimt minučių surinko 10 taškų (5/6 dvit.).

***

„Real“ neklumpa ne tik Eurolygoje, bet ir Ispanijos čempionate. Viso karališkasis klubas šį sezoną laimėjo 12 žaistų rungtynių.

Savo ruožtu kauniečiai bandys kiek pašvelninti ne itin gražią statistiką – per modernios Eurolygos istoriją „Žalgiris“ Madrido klubą įveikė vos kartą ir patyrė 17 pralaimėjimų.

„Real“ Kaune versis be Trey Thompkinso ir Felipe Reyeso. Visi žalgiriečiai bus pasirengę mūšiui.