Išverstaskūriai – Lietuvos krepšinio gerbėjai?

Niekas negalėtų paneigti, kad visi Lietuvos miestai ir miesteliai gyvena oranžinio kamuolio ritmu. Toks jau mūsų mentalitetas: kai krepšininkų rezultatai stebina pasaulį – nešiojame juos ant rankų, kai suklumpa – murkdome purve.

Prieš kelias savaites Panevėžio „Cido“ arenoje vyko tradicinės Lietuvos krepšinio federacijos (LKF) taurės finalo ketverto rungtynės. Vienoje moderniausių šalies arenų per krepšinio varžybas telpa 6 tūkst. žiūrovų. Į mačą, kuriame kovėsi šalies grandai, atėjo mažiau nei pusė – 2 950.

Buvęs LKF prezidentas Vladas Garastas portalui balsas.lt atvirai papasakojo, kodėl rungtynėms buvo pasirinktas miestas, garsėjantis dviračių sportu, o ne krepšiniu. „Su Panevėžiu LKF nuo 2011-ųjų, kai vyko Europos krepšinio čempionatas, yra sudariusi 5 metų sutartį. Šis miestas, pasirodo, nelabai tinkama vieta. Kalbant apie krepšinį, pati prasčiausia vieta. Arena pastatyta dviračių trekui, o ne krepšiniui. Publika atskiriama nuo aikštės. Krepšinis negali būti žiūrimas iš toli, jis turi būti stebimas iš arti. Ideali vieta buvo Kauno sporto halė – joje, kur bebūtum, arena visur šalia“, – teigė jis.

Sirgalių mažėja

Kai Kauno „Žalgiris“ praėjusį sezoną pergalėmis Eurolygoje džiugino savo sirgalius, į moderniausią areną ant Lietuvos žemelės rinkosi apie 14 tūkst. šios komandos aistruolių. Kauno klubą užklupus sunkmečiui, tikėdamiesi kartkartėmis atšvęsti pergalę, būriais į „Žalgirio“ traukdavo apie 10 tūkst. aistruolių.

Savo komandos pergalėmis nelepinantis Vilniaus „Lietuvos rytas“ Eurolygos turnyre priimdamas Europos klubus milžinus šį sezoną sulaukdavo 6 070 sirgalių armijos per rungtynes. Pernai jų ateidavo 4683. Lankomumo priežastimi tapo ir staigus vilniečių šuolis sezono pradžioje – „Lietuvos rytas“ nukovė Atėnų „Panathinaikos“. Šios rungtynės ir buvo lankomiausios – jas stebėjo 8 450 žiūrovų. Komandai vis dažniau pralaimint, sirgaliai į rungtynes eidavo vis vangiau, o galiausiai jas stebėdavo vidutiniškai apie 3 tūkst. aistruolių.

„Žiūrovai ateina tikėdamiesi, kad jų palaikoma komanda laimės. Kai ekipa pralaimi vieną, antrą kartą, nusiviliama. Sirgalius moka už bilietą ir negauna to, ko nori, t. y. emocijų, kurių tikisi. – aiškino V. Garastas. – Kai komanda pradeda pralaimėti, žiūrovų skaičius ima mažėti. Taip yra ne tik Lietuvoje, bet ir visame pasaulyje. Juolab kad yra toks dalykas kaip televizorius. Pernai pagal žiūrovų skaičių „Žalgiris“ buvo pirmas Europoje. Kai iš 13 rungtynių laimi vienas – sirgalių sumažėja.“

REKLAMA

Renginių organizatorius Benediktas Vanagas teigė, kad toks jau lietuvių mentalitetas – dažniausiai sergama už rezultatą. „Tokį sindromą tikrai būtų galima pastebėti. Anksčiau krepšinis tikrai buvo svarbesnis Lietuvai nei dabar“, – sakė jis.

Vis dėlto lenktynininkas turi kuo pasidžiaugti – jo organizuojamas „Velomaratonas“ Lietuvoje tapo didžiausiu dviračių renginiu, sutraukiančiu daugiau nei 10 tūkst. sporto entuziastų. Kasmet vykstantį žiemos ralį „Halls Winter Rally“ stebi apie 50 tūkst. žiūrovų. „Šie renginiai negali lygiuotis į krepšinį. Į juos įsitraukia patys žmonės. Krepšinio aistruoliai tiesiog stebi rungtynes ir geria alų“, – portalui balsas.lt sakė B. Vanagas.

Tampa neįdomu

Šis Lietuvos krepšinio lygos (LKL) sezonas pateikė nemažai staigmenų, tačiau sirgaliams tai atrodo nė motais. Į „Žalgirio“ rungtynes nacionaliniame čempionate traukia apie 3 tūkst. žiūrovų, nors praėjusiais metais, kai kauniečiai šlavė visus varžovus iš eilės, jų skaičius buvo kur kas įspūdingesnis – 6,5 tūkst. aistruolių.

Vilniečiai lygiuotis į Kauną sunkiai gali ir šį sezoną – LKL rungtynes stebi apie 2 tūkst. sirgalių. Tačiau ir čia yra išimtis: nors vidurkis – antras šalyje, tai lėmė ir gruodžio pabaigoje su žalgiriečiais žaistas mačas, kurį arenoje stebėjo beveik 11 tūkst. žmonių.


Rašyti komentarą...
t
to 1
2014-04-14 19:08:33
Pranešti apie netinkamą komentarą
nespresk is savo darzo...siaip as galvoju krepsis kuo toliau tuo labiau smirda...kiek zmoniu tiek nuomoniu,nors tiesa pasakius zmoniu daugiau:)
Atsakyti
0

s
sirgale
2014-04-14 19:59:19
Pranešti apie netinkamą komentarą
Nemanau kad žmonės neina dėl arenos. Visose arenose yra kavinės ir ten prekiauja alkoholiu esmė ko dalis sirgaliu eina ar pagerti ar palaikyti savo komandos, o kai komandos nerodo to rezultato koki nori matyt sirgalis tai sirgalis ir nusisuka nuo komandos.Esmė yra kad Lietuva jau persisotino krepšinio ir sirgalis nori jau tik aukšto rezultato.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (3)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų