Leik Pleside (JAV) vykstančioje žiemos Universiadoje istorinį medalį iškovojo Lietuvos kalnų slidininkas 23-ejų Andrejus Drukarovas.

Jis trasą įveikė per 1:43.37 sek. Greičiausiai trasą įveikė ispanas Albertas Ortega (1:42.88), trečias liko čekas Janas Zabystranas (1:43.38).

Prieš dvi dienas Lietuvos kalnų slidininkas liko per akimirką nuo medalio užimdamas ketvirtą vietą „Super G“ rungtyje.

„Tikrai netikėjau, kad užteks rezultato iki medalio, šios dvi disciplinos nėra mano. Kojose turiu keturias treniruotes, netikėjau, kad gali tie užtekti pasiekti tokį rezultatą, bet buvau geros nuotaikos, pagavau gerą formą ir yra rezultatas.

Labai didžiulė garbė Lietuvai ir savo universitetui iškovoti medalį. Ačiū ir už puikų palaikymą ant kalno. Mano pagrindinė disciplina gigantas, kur rezultato prasme aš norėčiau dar geresnio rezultato“, – sakė A. Drukarovas.

Didžiojo slalomo rungtyje Andrejus Drukarovas startuos sausio 18 dieną.

A.Drukarovas tapo vos ketvirtu Lietuvos atstovu per istoriją, laimėjusiu žiemos Universiados medalį. Taip pat jis tapo pirmu šalies kalnų slidininku, pasižymėjusiu tokiu pasiekimu.

Per žiemos Universiados istoriją Lietuvos atstovai anksčiau laimėjo 3 medalius. 1993 m. sidabrą pelnė Povilas Vanagas ir Margarita Drobiazko (dailusis čiuožimas), o 2013 m. ir 2015 m. bronzą iškovojo Agnė Sereikaitė (greitasis čiuožimas trumpuoju taku)

FISU pasaulio universitetų žiemos žaidynės vyksta sausio 12 – 22 dienomis Leik Pleside, Jungtinėse Amerikos Valstijose (Niujorko valstija).

Tai didžiausias žiemos sporto renginys pasaulyje po žiemos Olimpinių žaidynių, kuris sutraukia virš 2000 sportininkų. Šiais metais Lietuvos delegaciją sudaro kalnų slidininkas Andrėjus Drukarovas, dailiojo čiuožimo pora Deividas Kizala ir Paulina Ramanauskaitė ir čiuožėja Aleksandra Golovkina.