13
Rungtynių akimirkos (nuotr. SCANPIX)

Jonas Valančiūnas sukūrė istoriją, bet tai jį patį turbūt mažai guodžia. Lietuvio klubas nesėkme pradėjo Rytų konferencijos pusfinalio seriją, o JV neišnaudojo auksinės progos tą pakeisti.

13

Toronto „Raptors“ namie po pratęsimo 112:113 nusileido Klvilando „Cavaliers“ ir LeBronui Jamesui.

Per paskutines dešimt ketvirto kėlinio sekundžių šeimininkai turėjo net keturias progas laimėti, o paskutinis šansas priklausė J.Valančiūnui. Jis taisė netaiklų komandos draugo bandymą, bet metimas iš po krepšio tikslo nepasiekė.

Tada J.Valančiūnas priklaupė ant kelių ir susiėmė už galvos. Tai buvo vienintelis epizodas, kuriame lietuvis atsidūrė pralaimėtojo kailyje. Iki tol jis dominavo ir darė iš „Cavaliers“ vyrų ką norėjo.

JV pelnė 21 tašką ir atkovojo 21 kamuolį. Lietuvis tapo pirmuoju „Raptors“ žaidėju, kuriam atkrintamosiose pavyko pelnyti bent 20 taškų ir atkovoti 20 kamuolių.

Apskritai, NBA atkrintamosiose paskutinis tokį rezultatą fiksavo Carlosas Boozeris, padaręs tą dar 2008 metais.

Po rungtynių „Raptors“ žaidimą apžvelgiantis „Raptors Republic“ puslapis lietuviui skyrė geriausią įvertinimą iš visos komandos – A su minusu.

„Jis buvo žvėris, kuriam „Cavaliers“ neturėjo jokio atsakymo. Daug kas sakys, kad jis strigo ketvirtame kėlinyje, bet jam tiesiog nepasisekė pataisyti kelių komandos draugų metimų ir tai sugadino pataikymo procentą.

Jam reikėjo skirti daugiau perdavimų, nes be jo „Raptors“ puolimas atrodė taip, lyg negalėtų pataikyti akmens į vandenyną.

Žvėriškos rungtynės kovojant dėl kamuolių. Jonas buvo vienintelė grėsmė, su kuria „Cavs“ turėjo kovoti nuolat. Tas paskutinis prametimas persekios jį“, – rašė puslapio apžvalgininkai.