Japonai Hifumi Abe ir Uta Abe įėjo į olimpinių žaidynių istoriją, kaip pirmieji brolis ir sesė, individualiame sporte tą pačią dieną laimėję aukso medalius.

Jie ne tik tai padarė tame pačiame sporte, tačiau ir jų laimėjimus skyrė vos kelios minutės.

21-erių metų Uta aukso medalį laimėjo moterų svorio kategorijoje iki 52 kg, kai finale įveikė prancūzę Amandine Buchard.

Vos po kelių akimirkų 24-erių metų Hifumi svorio kategorijoje iki 66 kg nugalėjo gruziną Vazha Margvelashvili ir taip pat iškovojo aukso medalį.

„Tai tapo geriausia diena gyvenime, – kalbėjo Hifumi. – Neįsivaizdavau, kad mes, kaip brolis ir sesė, galėtume švytėti labiau nei dabar.“

Hifumi dar prieš Tokijo olimpiadą juokavo apie spaudimą laimėti auksą, nes jo jaunesnioji sesė gali iškovoti medalį.

„Kaip didysis brolis, aš negalėjau pralaimėti“, – sakė Hifumi.

Hifumi tapo 14-uoju ir paskutiniu Japonijos dziudo rinktinės nariu, kai kelialapį iškovojo gruodį vykusioje olimpinėje kvalifikacijoje.