Išskirtinis „Marca“ interviu su Lioneliu Messi: apie gyvenimą Paryžiuje, žvaigždžių perpildytą PSG, Sergio Ramosą, Cristiano Ronaldo

Argentinos futbolo žvaigždė Lionelis Messi dar kartą patvirtino, kad ateityje jis ketina sugrįžti į „Barceloną“ po to, kai šią vasarą jis išsiskyrė su Katalonijos klubu ir būdamas laisvuoju agentu prisijungė prie Paryžiaus „Saint-Germain“ ekipos.

„Marca“ išplatino išskirtinį pokalbį su L.Messi, kuris priėmė žurnalistus savo naujuose namuose Paryžiuje. Argentinietis aptarė savo prisitaikymą gyventi Prancūzijos sostinėje, PSG galimybes laimėti Čempionų lygą, buvimą komandos draugu su ilgamečiu varžovu Sergio Ramosu bei tai, kas vyksta jo buvusiame klube.

Laimėjote aštuonis „Pichichi Trophy“ prizus, kuriuos „Marca“ skiria rezultatyviausiam „La Liga“ sezono žaidėjui. Tai yra rekordinis skaičius.

– Tiesa ta, kad beprotiška laimėti tiek daug „Pichichi Trophy“ apdovanojimų. Atrodė, kad neįmanoma pasiekti Telmo Zarra šešių apdovanojimų skaičiaus ir tuo labiau jį aplenkti, todėl tai yra kažkas įspūdingo.

Turėjote palikti „La Liga“ ir daugelis mano, kad šis rekordas nebus pagerintas. Jūs irgi taip galvojate?

– Šiandien, būdamas Paryžouje, nesuteikiu tam tokios vertės, kokia, galbūt, iš tikrųjų yra. Mes žaidžiame kas tris dienas ir tu tiesiog neturi laiko apie tai galvoti. Susitelki į būsimas rungtynes ir iššūkius bei tikslus, kuriuos mes esame išsikėlę. Kai išeisiu į pensiją, pamatysiu visus tuos rekordus, tada suteiksiu tam tokią vertę, kokia ji turi būti.

Jau spėjote prisitaikyti Paryžiuje, turite namą, išspręsti vaikų mokyklos reikalai.

– Dabar man labai gerai. Esu visiškai prisitaikęs nuo tada, kai galėjome įsikraustyti į naujus namus ir vaikai pradėjo lankyti mokyklą. Taip pat turėjau daugybę kelionių į Argentiną dėl atrankos varžybų, tačiau apsigyvenau čia gerai.

Kaip su tuo susitvarkė vaikai? Ar jie pradėjo mokytis prancūzų kalbos?

– Tai buvo kur kas lengviau, negu galvojome iš pradžių. Mes daug galvojome apie tai, kaip jiems čia bus sunku. Tačiau galiausiai, jie buvo tie, kurie prisitaikė greičiausiai. Jie jau eina į mokyklą ir tikrai labai greitai išmoks prancūzų kalbą, nes kai reikia mokytis, vaikai tarsi skraido. Visa tai suteikė didžiulę ramybę tiek man, tiek ir žmonai Antonelai. Matėme, kaip jie greitai prisitaikė naujame mieste ir naujoje šalyje.

Su jumis, Kylianu Mbappe, Neymaru ir daugeliu kitų, PSG yra pagrindiniai favoritai laimėti Čempionų lygą?

– Visi kalba, kad esame didžiausi favoritai ir aš neneigsiu, kad esame vieni iš kandidatų, tačiau mums vis dar reikia tapti stipria komanda. Privalome užbaigti tą procesą tampant tikra komanda, nes pranašumų tikrai turime ir žaidėjai yra tokie, kurie gali tai pasiekti. Bet mes nesam vieninteliai, yra tikrai puikių kandidatų. Čempionų lyga yra labai sunki, todėl ji ir yra tokia graži ir įdomi. Ten yra geriausios komandos ir darosi vis sudėtingiau ir sudėtingiau. Taip, mes esame tarp favoritų, tačiau ne vieninteliai.

REKLAMA

Kurios kitos komandos yra su jumis?

– Dabar „Liverpool“ žaidžia labai gerai. Jie atrodo lyg ta komanda, kuri laimėjo čempionų lyga. Tuomet yra „Manchester City“, Miuncheno „Bayern“, Madrido „Real“, Madrido „Atletico“.. Yra daug komandų, kurios gali kovoti dėl trofėjaus, o pastaraisiais metais Čempionų lyga yra viena tolygiausių ir konkurencingiausių.

Kaip manote, ar Ispanijos komandos turi šansų?

– „Real“ visada yra konkurencinga. Tą patį galima pasakyti apie „Atletico“. Jie yra du labai sunkūs varžovai. Jie abu puikiai išmano, kaip reikia varžytis ir kaip reikia žaisti futbolą , todėl jie neabejotinai yra favoritai. „Barcelona“ išgyvena rekonstrukcijos etapą ir tai yra komanda, kurioje yra daug jaunų žaidėjų. Šiandien manau, kad yra geresnių komandų nei „Barcelona“, bet tai nereiškia, kad vėliau ji negalės kovoti. Turime atsižvelgti į Xavi atvykimą, atsinaujinusį entuziazmą ir sveikstančius žaidėjus, kurių jie kol kas neturėjo. Jie vis dar gali kovoti ir tobulėti. „Sevilla“ dabar yra sudėtingoje situacijoje, tačiau jie vis tiek turi galimybių prasibrauti į atkrintamąsias. Visos Ispanijos komandos pastaruosius kelerius metus tai demonstruoja visose Europos varžybose.

Ką manote apie Cristiano Ronaldo pasirodymus?

– „Man United“ yra labai stipri komanda, turinti gerų žaidėjų. Cristiano jau žinojo šį klubą, tačiau dabar tai yra kitas etapas ir jis įspūdingai prisitaikė. Nuo pat pradžių, kaip visada, jis pradėjo mušti įvarčius ir neturėjo jokių problemų. „Premier“ lygoje „Man United“ nesiseka taip gerai, kaip visi manėme, bet tai yra labai sunki lyga, kurioje yra daug posūkių. Po gruodžio mėn. daug kas gali pasikeisti ir visko gali nutikti.

Pasakykite tiesą, ar nepasiilgote tiesioginių dvikovų su C.Ronaldo?

– Jau seniai nerungtyniaujame toje pačioje lygoje. Varžėmės individualiai ir su komandomis dėl tų pačių tikslų. Tai buvo labai gražus laikotarpis tiek mums, tiek gerbėjams, nes jiems tai labai patiko. Tai gražus prisiminimas, kuris išliks futbolo istorijoje.

REKLAMA

Neymaras, C.Ronaldo, L.Messi... Kodėl „La Liga“ kiekvieną sezoną praranda po vieną superžvaigždę ir ką daryti toliau, kad to išvengtumėme arba pritrauktume naujų žvaigždžių?

– Tikėkimės, kad jie galės susigrąžinti puikius žaidėjus ir turėti geriausius, kaip buvo per pastarąjį dešimtmetį ar dar daugiau. Tai visada buvo viena geriausių lygų pasaulyje ir tikiuosi, kad ji vėl tokia taps. Daugelis žvaigždžių pasitraukė dėl įvairių priežasčių, bet esu įsitikinęs, kad ateityje „La Liga“ gali būti tokia gera, kokia buvo visada.

Kalbant apie žvaigždes, ar kitą sezoną matote K.Mbappe Madrido „Real“ komandoje?

– Tiesa ta, kad nežinau. Tik jis žino, ką turi savo galvoje ir ką ketina daryti. Galiu pasakyti tik tiek, kad esu laimingas, jog šiais metais jis liko su mumis. Jis yra labai svarbus žaidėjas siekiant užsibrėžtų tikslų. Jis yra visiškai į tai susikoncentravęs. Kai baigsis sezonas, tuomet jis nuspręs, ką darys. Tiesa ta, kad aš nežinau, kas bus.

Ar jis gerai kalba ispaniškai?

– Taip, kalba idealiai. Bet jis puikiai klaba daugeliu kalbų: ispaniškai, angliškai, žinoma, prancūziškai.

Kaip atrodo PSG persirengimo kambarys? Sakoma, kad tiek daug lyderių negali būti kartu...

– Man pasisekė, kad atvykau į rūbinę pas labai gerus žaidėjus ir labai gerus žmones. Tai yra svarbiausia. Mano adaptacija buvo greita. Tiesa, iš pradžių buvo labai keista. Viena vertus, sunku persikelti į naują vietą po tiek daug metų toje pačioje organizacijoje, bet kita vertus, tai buvo labai lengva, nes pažinojau daug žaidėjų ir daugelis jų kalba ispaniškai. Turime labai gerų žmonių, esame draugiški.

Koks jausmas, kai S.Ramosas sėdi toje pačioje rūbinėje po viso to, ką vienas prieš kitą patyrėte Ispanijoje būdami varžovais?

– Dabar jau nieko, bet iš pradžių buvo keista, kai tiek daug metų buvome varžovais, buvome „Barcelona“ ir „Real“ kapitonais ir tiek daug kartų žaidėme „El Clasico“. Bet visa tai jau praeityje ir mes visada labai gerbėme vienas kitą. Šiandien jį turėti komandos draugu yra įspūdinga. Po truputį jis įgauna pagreitį ir tikiuosi, kad kuo jau greitu metu galės rungtyniauti taip, kaip gali. Jis bus vienas pagrindinių žaidėjų, norint kovoti dėl mūsų tikslų.

REKLAMA

Ar S.Ramosas yra toks, kokį įsivaizdavote?

– Aš jį jau pažinojau. Tiesa, ilgai nesikalbėjome, bet „La Liga“ mūsų keliai susikirsdavo daug metų ir mes ne kartą esame šnekėjęsi. Aš žinojau, koks jis yra. Turėjau buvusių komandos draugų, kurie buvo su juo Ispanijos rinktinėje. Dabar, kuomet Paryžiuje praleidome daugiau laiko kartu, pamačiau, koks jis puikus žmogus.

Ką Xavi gali duoti „Barcelonai“?

– Jis gali prisidėti labai daug kuo. Tai treneris, kuris daug žino, puikiai išmano tą vietą ir nuo mažens gyvena Barselonoje. Jis sugrąžino viltį į „Barceloną“, nes yra labai gerbiamas tiek tarp sirgalių, tiek tarp žaidėjų. Jis bus labai svarbus jauniems žaidėjams, nes juos daug ko išmokys. Su juo komanda tikrai augs ir čia nėra jokių abejonių.

Xavi pasakojo, kad atsiuntėte jam humoristinę žinutę, kuomet jis persikėlė į „Barceloną“.

– Su Xavi dažnai pasikalbu. Mes esame draugai, dalinamės daugeliu dalykų nuo tada, kai jis išvyko. Neprisimenu, ką jam siunčiau, pasveikinau su nauju žingsniu ir palinkėjau sėkmės. Jam tikrai seksis labai gerai, nes jis daug žino, yra darbštus ir puikiai išmano akademiją.

Ar manote, kad „Barcelona“ nesąžiningai pasielgė su Ronaldu Koemanu? Ar treneris buvo atsakingas už komandos situaciją?

– Trenerių atžvilgiu tai visada nesąžininga. Buvo nesąžininga tiek su R.Koemanu, tiek su Valverde... Kai turi blogus rezultatus, lengviausia suversti tai ant trenerio ir jį pakeisti. R.Koemanas atvyko labai sunkioje situacijoje, išvyko keletas žaidėjų, o jis įsigyti galėjo tik daug jaunų futbolininkų. Kaip jau sakiau, lengviausia yra kaltinti trenerį. Treneriai tai taip pat žino, nes tai yra jų profesija.

Ar Dani Alveso sugrįžimas jus nustebino? Ką jis gali pridėti?

– Ypač šiuo metu, jo sugrįžimas mane nustebino. Manau, kad jis gali būti geras papildymas. Kaip ir Xavi atveju, jis bus svarbus jaunimui. Jis padės jiems augti, nes yra nugalėtojas ir moka tai perduoti. Jis ir už aikštės ribų prisidės kasdieniu darbu.

REKLAMA

„Barcelona“ yra toli nuo viršūnės, o šio vakaro rungtynėse rizikuoja iškristi iš Čempionų lygos. Ką manote? Ar tai liūdina?

– Taip, žinoma. „Barcelonai“ noriu visko ko geriausio. Esu jų sirgalius, nors ten ir nebežaidžiu. Komandoje turiu daug kolegų ir draugų ir noriu, kad jiems sektųsi. Tiesa, „La Liga“ čempionate jie prarado daug taškų, bet dar yra daug rungtynių ir neabejoju, kad „Barcelona“ vėl pakils į pirmą vietą.

Jums išvykstant iš klubo buvo pasakyta, kad komandoje nebuvo pinigų dėl finansinio sąžiningumo taisyklės. Žvelgiant atgal, ar manote, kad buvo kokių nors kitų priežasčių, nei nurodė prezidentas Joanas Laporta?

– Nežinau, bet tai jau baigta. Aš išėjau ir tas laikas jau praėjo. Jie man sakė, kad jie negali atnaujinti kontrakto ir aš negaliu likti. Nereikia ieškoti kaltų ar žiūrėti atgal. Aš laikausi ties tuo, ką man jie pasakė ir tai yra viskas.

J.Laporta teigė, kad tikisi, jog jūs ir A.Iniesta galite grįžti į „Barceloną“. Ar gali ši svajonė išsipildyt?

– Kaip žaidėjui?

Šiuo metu tai nebuvo įvardinta, nors vėliau, kitame interviu, jis sakė, kad ne kaip žaidėjui.

– Aš visada sakiau, kad tam tikru metu aš grįšiu į Barseloną, nes tai mano namai ir aš ten gyvensiu. Žinoma, jei galėsiu prisidėti prie klubo, mielai grįščiau.

Turėtumėte būti laimingas dėl Argentinos rinktinės, nes jūs jau patekote į pasaulio čempionatą ir tai bus neįtikėtina metų pabaiga.

– Nacionaliniu lygiu tai buvo neįtikėtina ir įspūdinga. Man pavyko pasiekti vieną iš tikslų, kuris man daug kainavo ir tai buvo „Copa America“ trofėjus. Kelis kartus buvau labai arti jo, tačiau man nepavykdavo. Mes įgyvendinome tikslą patekti į pasaulio čempionatą, o dabar norime daugiau.

Ką Argentina gali pasiekti pasaulio čempionate?

– Mums dabar labai gerai sekasi. Pergalė „Copa America“ labai padėjo, nes komanda dirba kitaip ir labiau savimi pasitiki. Žinome, kad dar turime nueiti ilgą kelią, kad būtume tarp favoritų. Stengsimės pasirodyti geriausiu įmanomu būdu, kad galėtume konkuruoti taip, kaip tai darome kiekvienose rungtynėse.

REKLAMA

Ten bus ir Ispanija, kartu su jūsų buvusiu treneriu Luisu Enrique. Kaip vertinate Ispanijos rinktinę?

– Matau, kad jiems sekasi labai gerai. Stebiu Ispanijos rinktinės rungtynes visada, kada tik galiu. Matome L.Enrique poveikį, matosi, kad tai jo nacionalinė komanda. Visi, kurie rungtyniauja, turi labai aiškias idėjas ir dirba kaip komanda. Jie yra gera komanda ir tai pademonstravo Europos čempionate ir pasaulio čempionato atrankoje. Europos čempionate jie nusipelnė kur kas daugiau.

Ar dabar sutiktumėte, jog būtų Ispanijos ir Argentinos rinktinių finalas pasaulio čempionate?

– Žinoma. Su Ispanija arba su bet kuo kitu. Norėčiau būti dar viename finale ir pasiekti kitą tikslą. Ši svajonė visada yra gyva.

 

 


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų