Kauno „Žalgiris“ (12-9) įspūdingai nutraukė dviejų iš eilės pralaimėjimų seriją Eurolygoje – namie 81:79 (26:20, 19:24, 18:16, 18:19) įveikė Pirėjo „Olympiakos“ (11-11).

Nė vienai komandai šiose rungtynėse nepavyko įgauti dviženklės persvaros – didžiausias pranašumas siekė 8 taškus, kai antrame kėlinyje „Žalgiris“ pirmavo 33:25.

Likus žaisti penkias minutes rezultatas buvo lygus – 70:70.

Tada prabilo „Olympiakos“ veteranai – Vassilis Spanoulis pataikė du, Georgios Printezis pridėjo dar vieną tritaškį ir „Olympiakos“ susikrovė rekordinę persvarą 79:72.

Bet tai buvo paskutiniai svečių taškai rungtynėse – paskutines dvi minutes „Žalgiris“ laimėjo 9:0 ir išplėšė pergalę.

Iš pradžių greitoje atakoje Joffrey Lauvergne’as krovė kamuolį iš viršaus, o Artūras Milaknis pridėjo tolimą metimą ir prasidėjus lemiamai minutei atsilikimas sumenko iki 77:79.

Netrukus „Žalgiris“ surengė dar vieną greitą ataką ir J. Lauvergne’as dėjimu lygino rezultatą, o lemiamos graikų atakos metu Thomas Walkupas perėmė kamuolį iš Kosto Slouko ir likus 0,8 sekundės pelnė du taškusiš po krepšio – 81:79.

Graikai po minutės pertraukėlės dar surengė išpuolį, bet nesėkmingą.

„Žalgirio“ lyderiui Mariui Grigoniui tai buvo vienos sunkiausių sezono rungtynių – gynėjas pelnė 6 taškus (0/1 dvit., 2/8 trit.), atliko 7 rezultatyvius perdavimus, perėmė tris kamuolius, bet suklydo triskart ir surinko 12 naudingumo balų.

Iš jo estafetę sėkmingai perėmė J. Lauvergne’as – 21 taškas (9/12 dvit., 3/3 baud.), 7 atkovoti kamuoliai, 3 rezultatyvūs perdavimai ir 27 naudingumo balai.

„Olympiakos“ susmeigė net 12/31 tritaškių (38,7 proc.), „Žalgiris“ – 10/24 (41,7). Kauniečiai suklydo 14 kartų, bet laimėjo kovą dėl kamuolių 31:21.

Kita savaitė Euolygoje ir vėl bus dviguba – „Žalgirio“ laukia išvyka į Ispaniją, kur sužais su „Valencia“ ir Vitorijos „Baskonia“.

„Žalgiris“: Joffrey Lauvergne’as 21 (9/12 dvit., 7 atk. kam., 27 n.b.), Artūras Milaknis 11, Augustine’as Rubitas 10, Rokas Jokubaitis 8, Nigelas Hayesas ir Paulius Jankūnas – po 7, Marius Grigonis 6 (2/8 trit., 7 rez. perd.).

„Olympiakos“: Kostas Sloukas (4/7 trit., 6 rez. perd., 6 kld.) ir Georgios Printezis – po 16, Aleksandras Vezenkovas 11 (7 atk. kam.), Vassilis Spanoulis 9, Aaronas Harrisonas 8.