FIBA Challenger turnyre iki tol nepralaimėjusi Turkijos aštuoniolikmečių merginų komanda po dramatiškos kovos turėjo pripažinti bendraamžių iš Lietuvos persvarą – Viliaus Stanišausko auklėtinės 71:65 (14:14, 21:24, 17:20, 19:7) parklupdė turkes.

Lietuvių gretose ir vėl ryškiausiai švytėjo Justės Jocytės žvaigždė. Gynėja per aikštelėje praleistas 36 minutes pelnė net 31 tašką, atkovojo 13 kamuolių, atliko 6 rezultatyvius perdavimus ir surinko 33 naudingumo balus.

Verta pažymėti, jog Lietuvos rinktinėje visus komandos taškus pelnė tik startinio penketo žaidėjos – Ugnės Sirtautės sąskaitoje 14 taškų ir 7 atkovoti kamuoliai, Rusnė Augustinaitė pridėjo 9 taškus ir 8 atkovotus kamuolius, Neda Pliatkutė pelnė taip pat 9 taškus, Gerda Raulušaitytė pasižymėjo 8 taškais ir 7 atkovotais kamuoliais.

Rungtynes sėkmingiau pradėjusios lietuvės prabėgus 5 minutėms turėjo 6 taškų pranašumą (10:4), visgi turkės iki ketvirčio pabaigos išlygino rezultatą (14:14). Antrajame kėlinyje bendraamžės iš Turkijos didino skirtumą tarp komandų, taip lietuvių deficitą užaugindamos iki 5 taškų ribos (23:28).

Iki ilgosios pertraukos Lietuvos aštuoniolikmetės rezultatą išlygino (35:35), tačiau jau pasibaigus ketvirčio laikui arbitrai užfiksavo lietuvių pražangą, turkės sumetė 3 baudų metimus ir turėjo 3 taškų persvarą – 35:38.

Trečiąjį kėlinį sėkmingiau pradėjusios merginos iš Lietuvos atsiplėšė nuo turkių (46:40), bet po Turkijos rinktinės spurto 8:2 rezultatas vėl tapo lygus (48:48). Prieš lemiamą ketvirtį lietuvės turėjo 6 taškų deficitą (52:58).

Sužaidus 3 minutes ketvirtajame kėlinyje po Ugnės Sirtautės tritaškio Lietuvos rinktinė persvėrė rezultatą (60:58), o likus 180 sekundžių iki mačo pabaigos lietuvės turėjo rekordinį 7 taškų pranašumą (69:62). Tiksint paskutiniosioms 30 sekundžių U. Sirtautaitė pataikė iš po krepšio, taip padėdama tašką dramatiškose rungtynėse, kuriose pergalę šventė Lietuvos rinktinė – 71:65.

Juste Jocyte (31 PTS, 13 REB, 6 AST) balled out against Turkey ♨️@ltu_basketball