Pergalę Eurolygoje pasiekė Atėnų „Panathinaikos“ (10/7) ekipa, kuri Kaliningrade 106:102 (17:22, 32:23, 20:24, 20:20, 17:13) po pratęsimo nugalėjo titulą ginančius Maskvos CSKA (11/6) krepšininkus.

Pirmoje dvikovos dalyje dažniau priekyje buvo CSKA krepšininkai, bet „Panathinaikos“ iniciatyvą perėmė antrojo ketvirčio antroje dalyje ir įpusėjus mačui pirmavo 49:45.

Po didžiosios pertraukos svečiai laimėjo atkarpą 9:2 ir susikrovė dviženklį pranašumą – 60:49. Čia pat Mike‘o Jameso vedama CSKA atkuto ir spurtavo 14:2, o tai leido vėl išsiveržti į priekį – 63:62. Atkakli kova po trijų kėlinių buvo pažymėta lygiu rezultatu – 69:69.

Nuo pat lemiamo ketvirčio pradžios maskviečiai išsiveržė į priekį ir sužaidus 5 minutes pirmavo 5 taškais – 82:77. „Panathinaikos“ vis priartėdavo prie varžovų, bet niekaip nesugebėdavo visiškai pasivyti oponentų. Likus 1 min. ir 40 sek. CSKA dar pirmavo (89:84), bet PAO neleido varžovams pelnyti taškų, o likus 7 sekundėms Nickas Calathesas tritaškiu išlygino rezultatą – 89:89. Lemiamos atakos metu M. Jamesas sužingsniavo ir dar paliko graikams 1,9 sek., bet Kosto Mitoglou metimas skriejo pro šalį.

Pratęsime į priekį šovė Atėnų klubas – 94:90. Kai CSKA priartėjo (92:94), N. Calathesas pataikė tritaškį iš labai toli, o netrukus tašką pridėjo pataikydamas 1 baudą iš 2 – 98:93. Komandoms apsikeitus tiksliomis atakomis, PAO dar kartą apsigynė, o likus 38 sek. N. Calathesas realizavo abi baudas (102:95) ir įtvirtino „žaliųjų“ pergalę.

Karjeros mačą sužaidė Konstantinos Mitoglou, kuris per 40 minučių įmetė 25 taškus (11/25 dvitaškiai), sugriebė 16 kamuolių ir surinko net 34 naudingumo balus.

Ne mažiau įspūdingą pasirodymą surengė N. Calathesas, kuris žaidė 39 minutes, pelnė 22 taškus (3/8 tritaškiai), sugriebė 6 kamuolius, atliko net 17 rezultatyvių perdavimų ir surinko 40 naudingumo balų. Graikui pristigo 1 rezultatyvaus perdavimo iki karjeros rekordo pakartojimo ir 2 naudingumo balų, kad pakartotų šį 2017 m. savo užfiksuotą pasiekimą.

CSKA: Mike‘as Jamesas 30 (4/11 tritaškiai, 5 atk. kam., 5 rez. perd., 6 kld.), Danielis Hackettas 24 (5/8 tritaškiai), Kyle‘as Hinesas 14 (7 atk. kam.), Janis Strelniekas 9.

„Panathinaikos“: Konstantinos Mitoglou 25 (11/15 dvitaškiai, 16 atk. kam., 34 naud. bal.), Nickas Calathesas 22 (6 atk. kam., 17 rez. perd., 9 išprov. praž., 40 naud. bal.), Jimmeras Fredette‘as 15 (7/7 baudos metimai), Ioannis Papapetrou 14 (6 atk. kam.), DeShaunas Thomasas 12.