Paryžiaus olimpinėms žaidynėms besirengiantis geriausias Lietuvos disko metikas Mykolas Alekna varžybose JAV surengė neeilinį pasirodymą.

21-erių lengvaatletis diską „Brutus Hamilton Invitational“ varžybose švystelėjo toliausiai šiame sezone iš viso pasaulio sportininkų – 71,39 m. Tai taip pat yra net 10-as geriausias rezultatas pasaulyje per visą disko metimo istoriją!

Pirmuoju bandymu lietuvis padarė klaidą, antruoju diską numetė 69,82 m. Trečiuoju 71,37ž9, ketvirtuoju 68,24, penktuoju 69,96, o paskutiniame vėl klydo.

Pagerino asmeninį karjeros rezultatą

Tai taip pat žinoma yra jo asmeninis karjeros rekordas, o tą lietuvis padarė trečiuoju bandymu. Visų laikų rekordas pagerintas ir Lietuvos U23 amžiaus grupėje.

Sekmadienio ryte M. Aleknos pasirodymu socialiniame tinkle „Facebook“  pasidžiaugė ir asmeninis jo treneris Mantas Jusis.

„Iki Virgilijaus Aleknos Lietuvos rekordo liko tik 2,49 metro, o iki pasaulio rekordo – 2,69 metro!“, – džiaugėsi M. Jusis.

Pasaulio lyderis šiais metais buvo jamaikietis Travesas Smikle, kuris diską kitose varžybose buvo numetęs 67,83 m.

2023 m. M. Alekna iškovojo pasaulio čempionato bronzą ir tapo U23 Europos čempionu, o varžybose JAV atidarė savo šių metų lauko sezoną.

M. Alekna praėjusiais metais pagerino savo asmeninį rekordą, varžybose JAV diską numetęs lygiai 71 m. Pasaulio čempionate geriausias lietuvio rezultatas – 68 m 7 cm. Auksą iškovojęs švedas D. Stahlis įrankį nusviedė net 71 m 46 cm.

Karjeros rekordus gerino ir kiti lietuviai

Penktadienį „Joe Walker Invitational“ varžybose Oxforde dvi rungtis laimėjo Beatričė Juškevičiūtė: 200 m bėgime ji pagerino asmeninį rekordą – 23.77/-0.9 sek., o į tolį nušoko 5.95/0.5 m. Šeštadienį ji pasiekė ir trečią pergalę, nubėgusi 100 m su barjerais per 13.60/0.0 sek. Šuolyje į aukštį Beatričė buvo ketvirta (1.65).

„Jim Click Shootout“ varžybose Tucsone dalyvavo dvi mūsų daugiakovininkės. Olivija Vaitaitytė septynkovėje užėmė 4 vietą (5490 taškų): 100 m b/b – 14.75/2.7, aukštis – 1.70, rutulys – 11.69, 200 m – 25.31/5.6, tolis – 5.64/-1.3, ietis – 37.93, 800 m – 2:15.13 (asmeninis rekordas). Urtė Bačianskaitė rungtyniavo atskirose rungtyse. Penktadienį ji buvo penkta ieties metime (45.99), šeštadienį – septinta 100 m barjeriniame bėgime (14.58/1.4) ir keturiolikta rutulio stūmime (14.23)

Dominyka Petraškaitė „Big 5 Invitational“ varžybose Philadelphijoje 800 m bėgime užėmė dešimtą vietą (2:20.47).

Dominykas Čepys „44 Farms Invitational“ varžybose College Statione nustūmė rutulį 16.36 m (penkta vieta).

Ir genai,ir darbas,ir šeimos tradicijos. Šaunuolis. Garbė ir šeimai, ir Lietuvai.