Ispanijos futbolo rinktinei nepavyko pramušti Švedijos gynybos linijos ir Europos čempionatą komandos pradėjo nulinėmis lygiosiomis – 0:0.

Tai pirmos nulinės lygiosios šiame Europos čempionate.

E grupės lydere po pirmo turo tapo Slovakija, kuri kiek anksčiau 2:1 įveikė Lenkiją.

Ispanija nuo pirmųjų minučių užėmė dominuojančią poziciją – sužaidus 20 minučių kamuolį kontroliavo net 83 proc. laiko.

Vieną realiausių progų pirmame kėlinyje ispanai turėjo 38 min., kai pasinaudoję grubia varžovų klaida surengė pavojingą išpuolį, kurio smaigalyje atsidūrė Alvaro Morata – vis tik jis neišnaudojo puikios progos.

Netrukus jau kitoje aikštės pusėje švedas Alexanderis Isakas atliko itin pavojingą smūgį, tačiau paskutinę akimirką kamuolį nuo linijos išmušė Marcosas Llorente.

Antrasis kėlinys prasidėjo dar vienu neišnaudotu Švedijos rinktinės šansu – A.Isakas atliko pavojingą perdavimą į baudos aikštelę, tačiau tiksliai jo uždaryti nepavyko Marcusui Bergui.

Mačo pabaigoje Ispanija dar kartą užgulė varžovų vartus ir sukūrė kelias pavojingas progas, bet pasižymėti nesugebėjo.

Ispanija prieš čempionatą buvo susidūrusi su rimtomis bėdomis – kurį laiką nesitreniravo dėl koronaviruso užkrato ir sužaidė vos vienerias draugiškas rungtynes.

Nepaisant Ispanijos dominavimo su kamuoliu ir kurtų progų, jie į vartų plotą pataikė tik penkis kartus. Tiesa, Švedija per visą mačą taip ir neatliko smūgio į vartų plotą.