0

Pirmas, antras kartas… Ispanijos vyrų krepšinio rinktinė moka ne tik pademonstruoti savo meistriškumą krepšinio aikštėje, tačiau ir gudriai taktiškai apgauti kitas komandas.

Pirmas skandalas kilo dar 2012 metų Londono olimpinėse žaidynėse, kuomet tyčia ar ne grupės varžybose ispanai pralaimėjo Brazilijos krepšininkams, taip išvengdama pusfinalyje akistatos su Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) rinktine. Įdomu tai, kad ketvirtajame kėlinyje Sergio Scoriolos auklėtiniai prieš brazilus primava 10 taškų. Savo gretose turėdami tokias žvaigždes kaip Pau ir Marco Gasolius, Juaną Carlosą Navarro, Rudy Fernandezą, sugebėjo kėlinį pralaimėti 16:31, o finalinei sirenai nuskambėjus švieslentėje degė rezultatas – 82:88, kuris skelbė „neįtikėtiną“ brazilų pergalę. Tuo tarpu, ispanams tai reiškė trečią vietą gupėje ir akistatos išvengimo su JAV.

Prieš dvikovą Ispanijos sporto žiniasklaidos grandas Marca.com siūlė krepšininkams tyčia pralaimėti brazilams, užimti grupėje trečiąją vietą. Nors patys ispanų žaidėjai buvo pasipiktinę tokiomis kalbomis, tačiau laimėti jiems nepavyko. Akivaizdžiai teigti, kad ispanai pralaimėjo tyčia negalima, nes žaidė visi pagrindiniai žaidėjai. Brazilai, įprastai naudojantys trumpesnę rotaciją, taip pat leido pažaisti visiems, o vienas pagrindinių vidurio puolėjų Nene net nebuvo registruotas susitikimui.

Po rungtynių socialiniame tinkle „Twitter“ ispanų gerbėjai džiaugėsi pralaimėjimu, nes, pasak jų, ketvirtfinalyje Prancūzija bus įveikta lengvai ir pusfinalyje neteks kautis su amerikiečiais.

Tuo tarpu, panašus scenarijus pasikartojo ir Europos krepšinio čempionate, kuomet po atkaklios dvikovos ir pratęsimo Ispanijos krepšininkai turėjo pripažinti italų pranašumą – 81:86. Nors ketvirtajame užtikrintai pirmavo. Tyčia pralaimėjo, nes nenorėjo ketvirtfinalyje susitikti su Lietuvos rinktine? Tačiau ar nebus taip, kad: „šoko ant vilko, o užsišoko ant meškos“, nes ketvirtfinalyje teks grumtis su gerą formą demonstruojančia Serbija?