Iš trasos išlėkęs Bottas su nauju rekordu pranoko Hamiltoną

Ilgai lauktas 2020 m. „Formulės 1“ sezonas pagaliau startavo. Šeštadienį Austrijoje surengta pirmoji šių metų kvalifikacija.

„Pole“ poziciją iškovojo „Mercedes“ pilotas Valtteri Bottas. Jis geriausiu bandymu ratą nuvažiavo per 1 min. 02.939 sek. Tai – naujas trasos rato įveikimo rekordas. V.Bottas paskutiniu mėginimu iššvaistė progą pagerinti rezultatą, kai išlėkė iš trasos.

V.Bottą bandė vytis komandos draugas britas Lewisas Hamiltonas. Visgi, daugkartiniam pasaulio čempionui pritrūko vos 0.012 sek. (1:02.951). Trečias sekmadienį startuos olandas Maxas Verstappenas („Red Bull“, 1:03.477). Tiesa, jis yra paruošęs varžovams taktinį siurprizą, nes vienintelis iš pirmojo dešimtuko lenktynes pradės su vidutinio kietumo padangomis. Visi kiti turės startuoti su minkštomis padangomis.

Fiasko patyrė „Ferrari“ komanda. Monakietis Charlesas Leclercas vos pateko į trečiąją kvalifikacijos dalį ir užėmė 7-ą poziciją (1:03.923). Dar blogiau pasirodė vokietis Sebastianas Vettelis. Po šio sezono „Ferrari“ paliksiantis daugkartinis pasaulio čempionas liko vos 11-as (1:04.206) ir nepateko į trečiąją kvalifikacijos dalį. Įdomu tai, kad pernai šioje trasoje „Ferrari“ buvo kur kas greitesni, o Ch.Leclercas tuomet netgi iškovojo „pole“ poziciją (1:03.003) ir pasiekė iki šių metų gyvavusį trasos rekordą.

Austrijos GP lenktynės prasidės sekmadienį 16.10 val. Lietuvos laiku.