Iš Niujorko į Uteną nublokštas amerikietis mėgaujasi lietuvišku krepšiniu

Kriminalinio teismo studijas Niujorke baigęs Utenos „Juventus“ gynėjas Chavaughnas Lewisas padarė tvarką ir Pasvalyje. 22 metų amerikietis pelnė 26 taškus, surinko 29 naudingumo balus ir beprotiškose rungtynėse nuleido ant žemės „Pieno žvaigždes“ 76:74. Puikus žaidimas užtarnavo legionieriui savaitės MVP apdovanojimą.

Niujorko „Marist Red Foxes“ koledžo komandoje Ch.Lewisas buvo tikra legenda. Jis tapo rezultatyviausiu krepšininku per visą universiteto istoriją (2119 tšk.).

Bet šuolis iš „Dižiojo obuolio“ į mažąją Uteną nebuvo lengvas. LKL čempionate vid. 7,7 taško per 17 minučių renkantis Ch.Lewisas padeda komandai nuo atsarginių suolo.

Bet užsienietis vertina griežtas profesionalų krepšinio pamokas ir jaučiasi tobulėjantis Lietuvoje.

„Man šis įvertinimas reiškia nemažai. Man tai pirmasis sezonas profesionalų krepšinyje. Turiu kovoti dėl vietos po saule. LKL yra pajėgus čempionatas. Kiekvieną vakarą turiu žaisti iš visų jėgų ir aikštėje palieku visą savo energiją. MVP apdovanojimas tą tik įrodė“, – LKL.lt sakė Ch.Lewisas.

REKLAMA

Per visą sezoną pataikęs vos 2 tolimus metimus iš 21, Pasvalyje Ch.Lewisas pataikė 3 tritaškius iš 6 ir spinduliavo tokiu rezultatyvumu, kokio Antanas Sireika bei „Juventus“ sirgaliai šį sezoną dar nematė.

 

– Ko užvalgėte prieš rungtynes? – LKL.lt paklausė Ch.Lewiso.

– Labai daug dirbau prie savo tritaškių pataikymo, nes nejaučiau kamuolio. Bet Pasvalyje jaučiausi labai užtikrintai. Žinojau, kad komandai reikia kibirkštėlės. Mečiau, krito ir aš įsibėgėjau. Rungtynės buvo dramatiškos, bet viskas tiesiog plaukė. Mėgavausi žaidimu.

– „Juventus“ netikėtai užkopė į trečiąją LKL turnyro lentelės vietą nepaisant visų permainų ir traumų. Kas tai lėmė?

– Turime labai gerą kolektyvą. Susiklijavome. Treneris nepaisant traumų įneša daug pozityvumo. Išlikome kartu. Tikiuosi, kad būsime ten, kaur ir norime būti.

– O norite būti su medaliais?

– Be abejo. Manau, kad galime laimėti medalius. Jei toliau dirbsime tiek komandiškai, tiek individualiai, galime pasiekti viską, ko tik užsigeisime.

– Chavaugnai, iš Niujorko persikėlėte į Uteną, kuri dydžiu prilygtų nebent kuriam nors jūsų miesto kvartalui. Kokie įspūdžiai?

– Man čia patinka. Aišku, atvykus iš Niujorko skirtumas didelis. Bet tai padeda susikoncentruoti tik krepšiniui. Miestas yra ramus, todėl galiu neišlįsti iš salės, užtektinai pailsėti ir paruošti savo kūną. Tai išties naudinga.

Be to, LKL yra labai stipri. Čia krepšinis labai skiriasi, bet dėl to aš tik tobulėju. Čia daug mąstymo, kokybiško protingo krepšinio. Puiki lyga ir man čia smagu.

– Koledže buvote legenda. Dabar „Juventus“ komandoje kylate nuo suolo. Labai sunku prisitaikyti prie tokių pokyčių?

– Buvau žmogus, per kurį eidavo žaidimas. Visi žiūrėdavome į mane. Dabar yra kitaip. Tačiau man tai padeda. Ypač gerai tai, kad kadangi esu naujokas, iš manęs nesitiki stebuklų. Aš noriu tapti tuo žaidėju, per kurį eitų žaidimas, bet noriu pasakyti, kad yra laiko augti ir mokytis. Manau, man sekasi visai neblogai.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų