35
L. Lekavičius Eriko Ovčarenko/BNS nuotr.

Antroji Lietuvos krepšinio lygos (LKL) pusfinalio serija prasidėjo įnirtingu Kauno „Žalgirio“ ir Panevėžo „Lietkabelio“ mūšiu, kurį paskutinėmis akimirkomis laimėjo čempionai.

35

Kazio Maksvyčio auklėtiniai namie dramatiškai triumfavo 71:70 (16:19, 18:17, 21:20, 16:14) ir serijoje iki trijų pergalių išsiveržė į priekį 1-0.

Antrosios rungtynės pirmadienį vyks Panevėžyje.

Luko Lekavičiaus tritaškis tik ketvirtojo kėlinio pradžioje pirmą kartą sukūrė „Žalgiriui“ didesnį nei vieno taško pranašumą – iki tol daug dažniau situaciją kontroliavo „Lietkabelis“, vis pabandydamas atitrūkti.

Nenado Čanako auklėtiniai antrąjį kėlinį pradėjo pelnydami septynis taškus be atsako ir „Žalgirio“ arenoje buvo tylu it kapinėse – svečiai tuo metu susikrovė dviženklį pranašumą 26:16.

Tiesa, pranašumas ilgai neišsilaikė – Tai Websteris ir Artūras Milaknis tritaškiais sugrąžino gyvybę „Žalgiriui“ ir sirgaliams, o po Manto Kalniečio dvitaškio kauniečiams pavyko išsiveržti į priekį (31:30). Panevėžio ekipai kiek geriau pavyko pabaigti ketvirtį ir turėti dviejų taškų pranašumą įpusėjus mačui.

Trečiame kėlinyje „Žalgiriui“ vėl buvo pavykę atsidurti priekyje minimaliu skirtumu, bet į tai „Lietkabelis“ atsakė Gedimino Oreliko, Vytenio Lipkevičiaus tritaškiais ir atkarpa 8:0 – panevėžiečiai vėl pabandė atitrūkti 52:45.

Po minutės pertraukėlės jau „Žalgiris“ smogė varžovams 10:2 ir dar kartą įgijo taško persvarą.

Ketvirto kėlinio viduryje po penkių iš eilės Joffrey Lauvergne’o taškų „Žalgiris“ įgijo rekordinį pranašumą 63:58, bet šio neišlaikė – likus žaisti dvi minutes Džordže Gagičius baudų metimais išlygino rezultatą.

Į tai „Žalgiris“ atsakė T. Websterio prasiveržimu, perimtu kamuoliu ir monstrišku Josho Nebo dėjimu, leidusiu įgyti keturių taškų pranašumą.

Šį iki minimalaus greitai nukirpo Dž. Gagičius, pelnęs du taškus su pražanga, bet kitoje atakoje šaltą kraują rodė L. Lekavičius, įsmeigęs tolimą dvitaškį.

Po pertraukėlės G. Orelikas pelnė du taškus, o netrukus ir perėmė kamuolį – tačiau svečių greita ataka baigėsi netiksliu metimu.

Kamuolį nusiėmę žalgiriečiai nepataikė, bet šį toli numušė J. Nebo ir laikas baigėsi – „Žalgiris“ iškovojo sunkią pergalę.

„Žalgiris“: T. Websteris 14, L. Lekavičius 11, J. Lauvergne’as 10, A. Milaknis 8, T. Cavanaugh 7, J. Nebo 6.

„Lietkabelis“: G. Orelikas ir Dž. Gagičius po 19, P. Kalaitzakis 9, G. Maldūnas 7, V. Lipkevičius ir N. Radiševičius po 6.