Akylai skaitę staruojančių sportininkų Dakaro ralyje sąrašą galėjo užtikti legendinę pavardę autosporte – vienoje gausiausių, motobagių, klasėje startuos tris kartus „Formulės 1“ čempiono Niki Laudos vyriausias sūnus Lukas.

Ruošdamasis savo pirmajam Dakaro raliui Lukas Lauda nepamiršo savo šeimos palikimo. Jo 347 numeriu pažymėtas „Can-Am Maverick XRS Turbo“ papuoštas raudonai baltu raštu, sukurtu pagal kadaise „Marlboro“ kompanijos remtą „McLaren MP4/2“, kuriuo jo tėvas Niki Lauda lenktyniavo 1984 metų „Formulės 1“ pasaulio čempionate. Sportininko šalmas taip pat padabintas tokiu pačiu dizainu, tik cigarečių kompanijos logotipo tekstas pakeistas į motobagių komandos „South Racing Can-Am“.

„iGo2Dakar“ primena, kad „McLaren MP4/2“ formulės trasose dominavo 1984 metais, kai Niki Lauda ir Alainas Prostas kartu laimėjo net dvylika lenktynių, užtikrindami komandai konstruktoriaus titulą net aštuoniasdešimt šešių taškų persvara prieš varžovus. Tiesa, nors N. Lauda iškovojo penkias pergales, palyginus su septyniomis, kurias pelnė jo komandos draugas, jam pavyko laimėti čempiono titulą mažiausia iki šiol taškų persvara. N. Lauda aplenkė A. Prostą tik puse taško. Šis titulas jam buvo trečiasis ir paskutinis jo F1 karjeroje.

Legendinio lenktynininko sūnus visą gyvenimą praleido būdamas itin arti įvairių automobilių sporto disciplinų: vaikystėje stebėjęs formulės lenktynes iš arti, vėliau tapo savo jaunesniojo brolio Mathiaso Lauda vadybininku bei agentu. Šis, beje, šiuo metu atstovauja „Aston Martin Racing“ komandą FIA pasaulio ištvermės lenktynių čempionate.

Sporto vadybininku dirbęs Lukas 2022 metais nusprendė išbandyti savo jėgas cross-country tipo lenktynėse ir startavo „Hellas Rally Raid“ Graikijoje, o jam tą daryti padėjo Dakaro veteranas Heinzas Kinigadneris.

2023 metais L. Lauda laimėjo SSV klasėje „Tuareg Rallye“ Maroke, o spalio mėnesį dalyvavo pasaulio ralio-reido čempionato etape „Rallye du Maroc“, kuris dažnai vadinamas pagrindine Dakare lenktyniaujančių sportininkų repeticija. Šiame ralyje sportininkas pasiekė savo pagrindinį išsikeltą tikslą – pasiekti finišą, o T3 (dabar „Challenger“) kategorijoje užėmė tryliktą vietą.

Turėdamas gana trumpą, bet jau solidų patirties bagažą šioje disciplinoje, vieną greičiausių pavardžių pasaulyje turintis sportininkas „Challenger“ klasėje bandys įveikti Dakarą drauge su šturmanu Stefanu Henkenu, kuriam tai bus jau septintasis Dakaras kaip šturmanui.

„Kartu esame tikrai gera komanda. Jis mane visko išmokė, o aš vis dar mokausi. Dakaras man visada buvo didžiausios lenktynės ir nuotykis. Žiūrėjau jį nuo vaikystės ir jis mane žavi. Mano tikslas yra kuo daugiau išmokti ir pasistengti būti geriausiu naujoku“, – prieš startą sakė L. Lauda.