Brisbane (Australija) vykstančiame ATP 250 serijos „Brisbane International“ turnyre į didįjį tenisą sugrįžo legendinis ispanas Rafaelis Nadalis. Tiesa, turnyrą jis pradėjo ne nuo vienetų, o dvejetų varžybų.

Sekmadienį R. Nadalis su tautiečiu Marcu Lopezu per 74 minutes 4:6, 4:6 pralaimėjo australams – Maxui Purcellui ir Jordanui Thompsonui.

Ispanai šiame mače taip ir neturėjo nė vieno „break pointo“, o australai realizavo 2 iš 8 savo progų. Australai atliko 12 neatremiamų padavimų, ispanai – nė vieno.

R. Nadalis su M. Lopezu 2016 m. tapo Rio de Žaneiro olimpiados vyrų dvejetų čempionais.

Vienetų varžybų Brisbane burtai lėmė, kad pirmajame rate R. Nadalio lauks puikiai pažįstamas varžovas – buvusi trečioji pasaulio raketė austras Dominicas Thiemas (ATP-98). Pastarasis išvargo dvi pergales kvalifikacijoje ir šiaip ne taip prasimušė į pagrindinį etapą.

R. Nadalis ir D. Thiemas anksčiau tarpusavyje žaidė 16 kartų: ispanas laimėjo 10 dvikovų, austras – 6. 2018 m. ir 2019 m. R. Nadalis du kartus nugalėjo D. Thiemą prestižinio „Roland Garros“ turnyro finale.

ATP 250 serijos vyrų teniso turnyro Brisbane prizų fondą sudaro 661,585 tūkst. JAV dolerių.