naujienų portalas tv3.lt

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
15
Lietuvos sportininkai išvyksta į Dakarą. (Irmantas Gelūnas/ BNS nuotr.)

Jau netrukus bus duotas startas dar vienam Dakaro raliui. Sudėtingų sąlygų nepabūgę sportininkai vėl dvi savaites varžysis Saudo Arabijoje.

15

Jau netrukus bus duotas startas dar vienam Dakaro raliui. Sudėtingų sąlygų nepabūgę sportininkai vėl dvi savaites varžysis Saudo Arabijoje.

REKLAMA

Lietuvai Dakare atstovaus 7 ekipažai. 2023-ųjų Dakaro ralis prasidės paskutinę šių metų dieną ir tęsis iki kitų metų sausio 15 d.

Likus visai nedaug laiko iki starto trečiadienio vakarą iš Lietuvos išvyko ir mūsų šalies ekipažai. Tarp jų buvo ir nuolat sau didesnius tikslus keliantis Benediktas Vanagas, kuriam tai bus jau dvyliktasis Dakaro ralis.

„Oro uostas visada ta riba, kur pasiruošimas transformuojasi jau į pačią misiją, kurią turime padaryti. Net ir paskutinės dienos ar šventės, visada galvoji, ko nepadarai. O dabar jau tas momentas, kai trenkiamės į žemę, kai šoki parašiutu, kažkada atsitrenki į ją ir prasideda gyvenimas.

Tai ir pas mus taip, kai praeini pasų kontrolę, laiko jau nelabai yra, tada viskas ir prasideda“, – oro uoste prieš skrydį teigė lenktyninkas.

REKLAMA

Pasak B. Vanago, kelionė iki Džedos užtruks iki rytojaus ankstyvo ryto. Kartu keliaus didžioji dalis Dakare dalyvausiančių lietuvių. 

„Rytoj iš Džedos važiuosime į uostą technikos apie 300 šimtus kilometrų, tada lauks dar šimtas kilometrų iki pačios stovyklos. Rytoj turime nemažai darbų. Organizatoriai padarė taip, kad turėsime tik tris dienas iki starto“, – sakė B. Vanagas.

REKLAMA

„Lietuvoje nepadarėme tiek testų, kiek norėjome. Tad yra dabar numatyta nemažą tęstų serija. Manau, kad poryt būsime dykumoje ir veiksime. Reikia įveikti daug kilometrų“, – pridūrė jis.

B. Vanagas šiemet Dakare važiuos su nauju šturmanu estu Kuldarąu Sikku.

„Dirbame su juo, jis turėjo trijų dienų išvyką į Maroką praktikuotis. Ten navigavo dykumoje. Mačiau daug gerų šturmanų, kurie daro klaidas, bet svarbiausia nedaryti tų esminių klaidų. Tai galioja ir vairuotojui, ir technikai“, – tikino B. Vanagas.

REKLAMA

„Žiūrėsime, kiek patobulėjome. Klaidas visi daro, bet svarbiausia nepadaryti didelių klaidų“, – B. Vanagui pritarė ir šturmanas K. Sikku.

Kalbėdamas apie galimą rezultatą artėjančiame Dakare B. Vanagas vėl pirštu bedė į klaidas. Pasak jo, kaip minėta, jas darys visi, tačiau viską lems jų kiekis.

„Be didelio greičio Dakarą laimi tas, kas padaro mažiau klaidų. Visi jas padaro, bet skirtumas tas, kokias jas padarai. Geičio turi visi, bet didysis klausimas, kaip išvengti skaudžiųjų ir didžiųjų klaidų. Tad ir mums, lietuviams, dešimtukas yra pasiekiamas, pagrindinis klausimas yra dėl padarytų klaidų skaičiaus. Kaip sumažinti jas, kad jų tiek nebūtų“, – tikino B. Vanagas.

REKLAMA
REKLAMA

2017-aisiais metais Dakaro ralyje B. Vanagas užfiksavo geriausią istoriškai lietuvių ekipažo pasiekimą, kai finišą pasiekę 11-ti.

„Psichologiškai mes jaučiamės dešimtuko komanda. Istoriškai pamenate, kad turėjome penkias sekundes iki to. Mes galime pasiekti neblogą rezultatą. (...) Dakaras bus ilgas. 16 dienų, turime beveik 5000 km“, – apie galimybes Dakare prieš išvykdamas sakė B. Vanagas.

„Dakaor organizatoriai visada paruošia staigmenų, galbūt pradžioje „atsikrato“ tais lenktyninkais, kitą kartą prikuria siurprizų pabaigoje. Toks geras pavyzdys yra prologas. Dakare nėra nei vieno metro, kuris nesvarbus“, – teigė lenktynininkas.

REKLAMA

Dakare ekipažas važiuos su „Toyota GR DKR Hilux“ automobiliu, kuris kitaip vadinamas „Black Hawk VII“. Tai 3,5 litro V6 benzininį variklį su dvejomis turbinomis turintis sportinis automobilis, kuris gerokai lengvesnis bei efektyvesnis variklis nei prieš tai buvęs automobilis su V8 5,0 litrų atmosferiniu varikliu.

„Tai yra automobilis, su kuriuo yra laimėtas praėjęs Dakaras. Nasseras Al-Attiyah 2022 m. Dakarą laimėjo su tokios pačios specifikacijos automobiliu. Išoriškai nuo praėjusio modelio skiriasi tik priekinės grotelės, bet kaip sakoma lietuviškoje tautosakoje – nevertink žmogaus pagal rūbą“, – dar prieš kiek daugiau nei mėnesį pristatydamas automobilį sakė B.Vanagas.

REKLAMA

Trečiadienio vakarą prieš išvykdamas jis dar sykį pakartojo, kad dabar jie turi tokią techniką, apie kurią tik pradėdami dalyvauti Dakare net ir nesvajojo.

„Atstumas yra žmogiškasis ir finansinis. Mūsų automobiliai yra labai labai panašūs. Gamykla gali skirti nebent daugiau inžinierų. Mūsų gali dirbti vienas prie trijų-keturių automobilių, tai prie gamyklinių dirba trys-keturi prie vieno automobilio. 

Pusę procento ten, vienas ten, ten truputį ir per tiek kilometrų viskas susidaro. Nepergyvenu, kad lyderiai turi kažką geriau, džiaugiuosi, kad, ne tik mes, o ir kiti lietuviai turime tokią techniką apie kurią net negalėjome kažkada pasvajoti. Tad lietuviai yra „kieti“, – mintimis oro uoste dalijosi B. Vanagas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų