Sekmadienį Hungaroringe surengtos trečiosios „Formulės 1“ sezono lenktynės – Vengrijos GP.

Jose be vargo nugalėjo britas Lewisas Hamiltonas su „Mercedes“. Iš „pole“ pozicijos startavusiam L.Hamiltonui šlapia trasa lenktynių pradžioje nesukėlė problemų. Jis nesunkiai išlaikė pirmą vietą, greitai pabėgo nuo varžovų ir ramiai pasiekė pergalę. Lenktynių pabaigoje jo persvara buvo tokia didelė, kad jis galėjo sau leisti dar kartą užsukti į boksus, pasirinkti minkštas padangas ir nuvažiuoti greičiausią lenktynių ratą.

Už tai jam atiteko papildomas taškas. L.Hamiltonas ratu neaplenkė tik keturių pilotų. Britas Hungaroringe iškovojo net 8-ą pergalę. L.Hamiltonas taip pakartojo vokiečio Michaelio Schumacherio rekordą pagal didžiausią pergalių skaičių vienoje trasoje. Vokietis 8 pergales laimėjo Prancūzijos GP lenktynėse.

Antra vieta džiaugėsi olandas Maxas Verstappenas („Red Bull“). Jis dar važiuodamas į starto vietą paslydo ir trenkėsi į barjerus. „Red Bull“ mechanikai karštligiškai taisė bolidą ir galiausiai suspėjo jį paruošti startui. M.Verstappenas iš 7-os vietos startavo fantastiškai ir greitai pakilo į 2-ą poziciją.

Ten jis ir išbuvo praktiškai visas lenktynes. Olandą bandė spausti suomis Valtteri Bottas su „Mercedes“, bet jam šiek tiek pritrūko. Suomiui lenktynes kiek sugadino itin prastas startas, po kurio jis buvo atsidūręs 6-oje vietoje.

Ketvirtas finišavo V. Strollas, penktas – A. Albonas, šeštas – S. Vettelis, septintas – S. Perezas, aštuntas – D. Ricciardo, devintas – K. Magnussenas, dešimtas – C. Sainzas.

Lenktynės prasidėjo šlapioje trasoje, bet vos po keleto ratų pilotai masiškai suko į boksus ir rinkosi sausai trasai skirtas padangas. Vėliau ne kartą buvo kalbama apie link trasos artėjantį lietų, bet, išskyrus keletą lašų, daugiau rimtesnio lietaus nebuvo.

L.Hamiltonas su 63 taškais tapo naujuoju čempionato lyderiu. V.Bottas (58) nukrito į antrą vietą, o M.Verstappenas (33) šoktelėjo į trečią poziciją. „Mercedes“ (121) pradeda dominuoti konstruktorių įskaitoje. Už jų rikiuojasi „Red Bull“ (55), „McLaren“ (40) bei „Racing Point“ (40).

Ketvirtosios sezono lenktynės – Didžiosios Britanijos GP – rugpjūčio 2 d. vyks Silverstono trasoje (Didžioji Britanija).