Gynybai pagyrimus žarstęs Schilleris išskyrė esminį puolimo variklį

Martinas Schilleris į savo kuklią Eurolygos pergalių kolekciją įdėjo 15-ąjį skalpą. Šį kartą austro diriguojamas Kauno „Žalgiris“ 85:75 įveikė Vilerbano ASVEL.

Kauniečiai šiose rungtynėse vertėsi be Artūro Milaknio, tačiau ne tai buvo didžiausias galvos skausmas.

Pastaruoju metu sušlubavęs puolimas, stabilumo nepridedantys vienkartiniai koronaviruso atvejai, kitų žaidėjų mikrotraumos. M. Schilleris susidūrė su, ko gero, sunkiausia savo europine patirtimi per trumpą trenerio karjerą.

Netgi ir dirbdamas tokiomis sunkiomis sąlygomis strategas vairuoja pergalingą „Žalgirio“ laivą į Eurolygos atkrintamąsias. Tam, žinoma, reikės nuversti dar daug labai pajėgių varžovų, bet vargu ar kas tikėjosi tokio žalgiriečių žaidimo po Šarūno Jasikevičiaus eros.

Taip, „Žalgiris“ negali pasigirti pergalėmis prieš Eurolygos grandus. Taip, bangavimų atsitinka. Tačiau nugesinta ASVEL 6 pergalių serija iš eilės yra tinkama proga pasidžiaugti.

„Pirmiausia, sveikinimai mano komandai su pergale. Raktas į pergalę buvo gynyba. Perėmėme kamuolį 8 kartus. Tai nėra geros gynybos rodiklis, bet tai parodo mūsų aktyvumą.

Kitas dalykas – mūsų gynyba prieš Moustapha Fallą. Joffrey Lauvergne‘as ir Martinas Gebenas padarė puikų darbą su jo situacijomis nugara į krepšį.

Dėjome didelį akcentą ir ant Williamo Howardo, vyrukai susitvarkė, tad džiaugiamės tuo ir pergale“, – kalbėjo M. Schilleris.

„Žalgiris“ ilgai laukė savo antrojo kvėpavimo puolime ir pagaliau buvo rastas tas trūkstamas ingredientas – pasiilgtos „žemė-oras“ atakos su J. Lauvergne‘u.

Būtent tai strategas išskyrė kaip pagrindinį komandos variklį po pertraukos.

„Aš sutinku, kad Roko (aut. past. Jokubaičio) ir Thomaso (aut. past. Walkupo) pikenrolai veikė puikiai su Lauvergne‘u. Jojo įsijautė puolime ir tai davė rezultatą ir gynyboje.

Manau, kad Rubitas nesužaidė gerų rungtynių, tad tai mums buvo svarbu“, – akcentus dėjo M. Schilleris.

REKLAMA

J. Lauvergne‘as į savo tautiečių krepšį suvertė 18 taškų. Tai vienos rezultatyvesnių prancūzo rungtynių po kurio laiko. M. Schilleris teigė, kad aukštaūgiui yra patogiau pradėti rungtynes starto penkete nei jis tą darė keliose pastarose rungtynėse.

Tiesa, kitiems starto penketo žaidėjams vėl reikia kelti minučių problemą. Štai T. Walkupas aikštėje praleido 32 minutes, beveik tiek pat ir Nigelis Hayesas.

Treneris teigė, kad apie tai yra galvojama viso sezono metu: „Jei dabar pradėtume galvoti apie jėgų paskirstymą – neturėtume 15 pergalių. Apie tai galvojame viso sezono metu ir tai yra mūsų strategijos dalis.

Kartais sunku tai padaryti, nes kiekvienos rungtynės yra labai svarbios. Apie tai daug galvojame, trenerių štabas dirba petis petin šiuo klausimu.

Kaip pavyzdį galime pateikti T. Walkupą, kuris nežaidė prieš „Neptūną“, ilgai nesitreniravo, bet šiandien turėjo žaisti 30 minučių“.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų