Kauno „Žalgiris“ (15/12) nugesino karščiausią Eurolygos ekipą. Vis labiau žvalgantis į aštuntuką, žalgiriečiai namuose 85:75 (17:20, 23:22, 27:15, 18:18) nugalėjo Vilerbano ASVEL (12/15).

Su šia pergale kauniečiai pabaigė varžovų šešių iš eilės pergalių seriją pajėgiausiame Europos turnyre. „Žalgiris“ su 15 pergalių ir vėl kvėpuoja aštuntuko ritmu, tačiau penktadienį laukia ne mažiau svarbi dvikova prieš Milano „Olimpia“.

„Žalgiris“ rungtynių pradžioje 3:10 pralaiminėjo kovą dėl kamuolių, bet prisitaikę prie varžovų fiziškumo sugebėjo laimėti šią statistikos eilutę (30:29).

Klaidų rungtynėse neišvengta, tačiau kauniečiai jų padarė mažiau (13:17). Ypatingai gerai ties šiuo aspektu buvo padirbėta po ilgosios pertraukos.

Tritaškių buvo nedaug, tačiau jie krito (7/15), o daugiausiai jų suleido Marius Grigonis – net penkis. Lietuvis pelnė 21 tašką, o 18 pridėjo tautiečius baudęs J. Lauvergne'as.

Pirmajame kėlinyje kaip iš pypkės funkcionavęs „Žalgirio“ puolimas turėjo šansą pabėgti (17:13). Marius Grigonis smeigė du tritaškius, pirmajame kėlinyje surinko 8 taškų kraitį, tačiau 9-iais atsakė ASVEL gynėjas Norrisas Cole‘as.

Greitai kauniečių ginklus atjungę prancūzai įjungė aukščiausią energiją gynyboje ir kesinosi nurūkti į priekį (17:22).

Nesėkmingus epizodus į šalį nuvijęs Augustine‘as Rubitas bei toliau lyderiavęs Marius Grigonis ištirpdė skirtumą (38:38).

Po pertraukos kauniečiai užsikūrė puikiam spurtui. Roko Jokubaičio ir Joffrey Lauvergne‘o duetas tapo neįmenama mįsle ASVEL strategui TJ Parkeriui.

Tritaškį vėl įleido Marius Grigonis, o Lukas Lekavičius savo aštriais prasiveržimais surinko 6 taškus iš eilės. Tai leido įgyti dviženklį pranašumą pirmą kartą šiose rungtynėse (67:57).

Ketvirtajame kėlinyje atrodė, kad ASVEL pristigo jėgų priešintis „Žalgiriui“. Metimai skriejo vienas po kito į šalį, o Mariaus Grigonio penktasis tritaškis iš 9 metrų dėjo tašką šiose rungtynėse likus žaisti apie 5 minutes (76:62).

N. Cole‘o tritaškis (78:67) galėjo leisti varžovams užsikabinti, bet žalgiriečiai, kaip ir įprasta šiame sezone, sužaidė užtikrintą rungtynių pabaigą.

„Žalgiris“: M. Grigonis 21 (5/7 trit., 4 išpr. praž.), J. Lauvergne'as 18 (6/11 dvit., 6 atk. kam., 19 naud. bal.), T. Walkupas 12, R. Jokubaitis 10 (5 rez. perd.), A. Rubitas 7, L. Lekavičius 6, P. Jankūnas 5 (9 atk. kam.), N. Hayesas 4, M. Gebenas 2 taškai.

ASVEL: G. Yabusele 17, N. Cole'as 14 (5 rez. perd., 20 naud. bal.), D. Lighty 12, I. Bako 10 taškų.

Rungtynių eiga:

Ketvirtasis kėlinys: „Žalgiris“ 85:75 ASVEL (17:20, 40:42, 67:57)

Kovos iš žalgiriečių tikrai netrūksta ir reikia pagirti juos už tai. Pranašumą iki dviženklio vėl kelia P. Jankūnas (73:62). Lieka 6 minutės.

M. Grigonis siunčia į krepšį savo penktąjį tritaškį metimą, o ASVEL taikikliai sugedo (76:62). Tašką likus mažiau nei 3 minutėms deda J. Lauvergne'as (78:64).

Trečiasis kėlinys: „Žalgiris“ 67:57 ASVEL (17:20, 40:42)

Įvykiai primena pirmąjį kėlinį – taškas į tašką (44:46). Kokia sėkminga atkarpa! J. Lauvergne'o du taškai su pražanga ir perimtas R. Jokubaičio kamuolys su taikliu dvitaškiu. Entuziazmą sumažina G. Yabusele tritaškis (49:49).

J. Lauvergne'as išpakuoja R. Jokubaičio pasiūstą parašiutą ir vėl lygina rezultatą. Nusimato intriguojanti pabaiga (51:51). M. Grigonis smeigia savo trečiąjį tritaškį! Labai reikalingas tolimas metimas ir kauniečiai bando atitrūkti (58:55).

Ar jūs juokaujate? J. Lauvergne'as pataiko tolimą metimą ir ASVEL vairininkas TJ Parkeris prašo dar vienos minutės pertraukėlės (61:55).

Tiesiog lyg ant sparnų sužaista kėlinio pabaiga. L. Lekavičius it sviestas per peilį drasko varžovų gynybą ir kėlinys baigiasi turint dviženklį pranašumą (67:57).

Antrasis kėlinys: „Žalgiris“ 40:42 ASVEL (17:20)

Šešias minutes trukusią tylą puolime nutraukia M. Gebeno baudos metimas (18:22). Laikas gerinti 25 proc. (3/12) dvitaškių pataikymą.

Nesėkmingai rungtynes pradėjęs A. Rubitas galų gale įsivažiavo ir patraukia kauniečius į priekį. „Žalgiris“ atsilieka, bet vis dažniau atsirandančios gero puolimo prošvaistės suteikia optimizmo (26:30).

Ir galų gale „Žalgiris“ perima pranašumą. Tiesa, lygybę atstato M. Fallas (38:38). M. Grigonio sąskaitoje – 11 taškų, T. Walkupo – 7.

Kėlinį prancūzai pabaigia dvitaškiu. Didžiulį krūvį tempia N. Hayesas, T. Walkupas ir M. Grigonis. Įdomu ar žalgiriečiai nepritrūks jėgų antroje pusėje.

Pirmasis kėlinys: „Žalgiris“ 17:20 ASVEL

Žalgiriečiai kolkas gliaudo varžovų gynybą, bet tuo pačiu atsako ir ASVEL (6:6). Metimai skrodžia tinklą beveik idealiu tikslumu, bet varžovai vis randa atsakymą (14:11).

M. Grigonis smeigia antrąjį tritaškį ir tai jau yra aštuntasis lyderio taškas. Panašu, kad TJ Parkeris praleido porą punktų rengdamas „Žalgirio“ skautingą (17:13).

M. Schilleriui irgi reikėtų peržvelgti savo gynybines schemas, nes N. Cole'as įmetė jau 9 taškus (17:18). Varžovai sėkmingiau pabaigia kėlinį ir ryškėja nemalonus statistinis rodiklis – ASVEL laimi kovą dėl atšokusių kamuolių 10:3.

Startiniai penketai:

„Žalgiris“: Thomasas Walkupas, Rokas Jokubaitis, Marius Grigonis, Nigelas Hayesas, Joffrey Lauvergne'as.

ASVEL: Norrisas Cole'as, Davidas Lighty, Williamas Howardas, Guerschonas Yabusele, Moustapha Fallas.