naujienų portalas tv3.lt

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Lietuvos tautinis olimpinis komitetas kol kas sako neplanuojantis boikotuoti kitais metais Paryžiuje vyksiančios olimpiados. Anot komiteto prezidentės Dainos Gudzinevičiūtės, apie tai kalbėti dar per anksti, o lietuviams nedalyvaujant žaidynėse, rusų sportininkams būtų sudaromos išskirtinės galimybės pasirodyti.

Lietuvos tautinis olimpinis komitetas kol kas sako neplanuojantis boikotuoti kitais metais Paryžiuje vyksiančios olimpiados. Anot komiteto prezidentės Dainos Gudzinevičiūtės, apie tai kalbėti dar per anksti, o lietuviams nedalyvaujant žaidynėse, rusų sportininkams būtų sudaromos išskirtinės galimybės pasirodyti.

REKLAMA

Apie tai trečiadienį ji kalbėjo TV3 laidoje „Dėmesio centre su Edmundu Jakilaičiu“.

Gudzinevičiūtė: boikotas sudaro galimybę rusams iškovoti daugiau medalių

Lietuvos tautinio olimpinio komiteto prezidentė sako, kad tarptautiniam olimpiniam komitetui ketinant leisti rusų atletams dalyvauti Paryžiaus olimpiadoje, Lietuva nesvarsto olimpinių žaidynių boikoto. Vis dėlto Latvija jau tokį pareiškimą paskelbė.

Anot D. Gudzinevičiūtės, tai yra gana ankstyvas sprendimas.

„Spėlioti, kas bus, jeigu bus, nėra logiška. Dar pusantrų metų iki olimpinių žaidynių. Labai tikiu ir noriu tikėti, kad ten rusų ir taip nebus, jeigu federacijos išlaikys savo dabartines pozicijas“, – teigia ji.

REKLAMA

Anot jos, dauguma olimpinių sporto šakų tarptautinių federacijų yra suspendavusios Rusiją ir Baltarusiją, tad šių šalių sportininkai negalės dalyvauti atrankose į olimpines žaidynes.

REKLAMA

Pašnekovė pripažįsta, kad Latvijos sprendimas yra spaudimo priemonė, tačiau ji nėra įsitikinusi, ar ši priemonė bus veiksminga.

„Visų pirma, boikotas nuskriaudžia savus sportininkus, o ne svetimus. Tai sudaro galimybę kitiems, tiems patiems nepageidaujamiems rusams iškovoti daugiau medalių. Jeigu nebus dalies pajėgių sportininkų, jie gaus išskirtines galimybes pasirodyti. Labai nesąžininga tų sportininkų, kurie daug metų ruošėsi, atžvilgiu.

REKLAMA

Mano manymu, dar nelogiškiau tai daryti, kai neaiškios visos aplinkybės. Dabar sakau, kad nesvarstome šios galimybės, nes dar yra per anksti. Atėjus laikui, jeigu iš tikrųjų bus toks klausimas svarstomas, tai nebus vykdomojo komiteto sprendimas, kaip padarė latviai – bus tariamasi, klausiama sportininkų nuomonės“, – komentuoja D. Gudzinevičiūtė.

Anot pašnekovės, nebūtų gerai, jei olimpinėse žaidynėse dalyvautų rusų atletai, o ukrainiečių ne, tačiau kaip bus, kol kas nėra aišku.

REKLAMA
REKLAMA

„Ar aš noriu, kad būtų rusai? Nenoriu. Jeigu būtų mano valia, galbūt galėčiau kažką padaryti. Žiūrint iš teisinio požiūrio, jeigu dabar tarptautinio olimpinio komiteto prezidentas pareikštų, kad neįsileidžiama rusų, pirmiausia reiktų keisti chartiją“, – pastebi ji.

„Užsieniečiai, Afrika, Azija žiūri visai kitaip. Kai eina kalba apie kitų šalių, žemynų klausimą, tai ką išgirdome per pasaulines nacionalinių olimpinių asamblėjų komitetų asociacijos generalinę asamblėją, kai lietuviai, latviai, Estija ir skandinavų šalys kreipėmės, kad nenorime, jog Rusija dalyvautų, Afrikos žemyno prezidentas pasakė – jus pačius reikia suspenduoti. <...>

REKLAMA

Bet kokiu atveju tai būtų labai ilgas procesas. Norint neturėti rusų dabar yra vienas kelias – federacijoms suspenduoti rusus ir baltarusius“, – sako D. Gudzinevičiūtė.

Anot jos, šiuo metu kalbamasi nacionaliniais olimpiniais komitetais, planuojama kreipsis į federacijas, kad šiuo metu veikiantis suspendavimas nebūtų nutrauktas.

Zelenskis kreipėsi į Macroną

Primename, kad sekmadienį Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis kreipėsi į Prancūzijos lyderį Emmanuelį Macroną dėl būtinybės neleisti Rusijai Paryžiaus olimpiada pasinaudoti agresijos propagandai.

REKLAMA

Vaizdo kreipimesi V. Zelenskis priminė, kad anksčiau tą pačią dieną rusai kelis kartus apšaudė Chersoną, kur žuvo ir buvo sužeista žmonių.

„Tokiomis sąlygomis, kai rusai nuolat... smogia mūsų miestams, mūsų kaimams... net šokiruoja, kad tenka įtikinėti tarptautinius sporto biurokratus atsisakyti bet kokios paramos valstybei teroristei“, – sakė jis.

V. Zelenskis pabrėžė, jog Tarptautinio olimpinio komiteto (TOK) bandymai sugrąžinti rusų sportininkus į olimpines žaidynes yra „bandymas pasakyti... esą teroras gali būti priimtinas, esą galima nematyti to, ką Rusija daro su Chersonu, Charkivu, Bachmutu, Avdijivka“.

REKLAMA
REKLAMA

„Šiandien (sekmadienį) nusiunčiau laišką ponui prezidentui Macronui – kaip tik dėl šito ir tęsdamas mūsų pokalbį, įvykusį sausio 24 dieną. Rengdamiesi Paryžiaus olimpiadai turime būti tikri, kad Rusija negalės ja ar bet kokiu kitu tarptautiniu sporto renginiu naudotis agresijos ar savo valstybinio šovinizmo propagandai“, – pabrėžė V. Zelenskis.

Jo teigimu, XX amžiaus pirmojoje pusėje Europoje „buvo padaryta per daug klaidų, nulėmusių labai baisias tragedijas“.

„Buvo ir svari olimpinė klaida. Olimpinio judėjimo ir valstybių terorisčių [keliai] tikrai neturi kirstis“, – pridūrė ukrainiečių prezidentas.

kažkas su suvokimu ne taip. Tegul jie laimi nors ir visus medalius. Kuo daugiau šalių boikuotuos, kuo daugiau šalių pasakys Maskvai griežtą ne, tuo labiau bent jau Europoje žmonės suvoks olimpinių žaidynių prasmę ir misiją.
Gudzinevičiūtė yra apgailėtina
Gudzinevičiūtė yra apgailėtina
Jos kalbos šokiruoja. Sakyti, kad Lietuva neboikotuos Olimpinių žaidynių dėl to, kad tai nieko nepakeis, gali tik visiškai bukas žmogus. Jei ne blogiau. O kas tada pakeis? Jei ir kiti ims pavyzdį iš Gudzinevičiūtės ir neboikotuos olimpiados, tai ta olimpiada ir įvyks. Su teroristinės valstybės atstovais. Gudzinevičiūtė, matyt, pritaria, kad sporto ir politkos nereikia maišyti? Bet tai - rusiškos propagandos perlas. Viskas yra susiję - ir sportas, ir politika, ir kultūra, ir visa kita. Visiškai nesvarbu kaip pasielgs kitos šalys. Lietuva turi boikotuoti olimpiadą, jei joje dalyvaus žudikų tautos sportininkai, kurie turi ne į olimpiadas važinėti, bet eiti protestuoti prieš savo Putiną, jo nusikalstamą karą prieš Ukrainą, išmesti iš valdžios tą gestapininką. Jei jie to nedaro - patys jį remia, jiems ne vieta olimpiadoje. Visi rusai vienodi, laikas tai suprasti ir Gudzinevičiūtei ir baigti daryti gėdą Lietuvai savo keistais, ir net nusikalstamais, išvedžiojimais. Ši olimpiada parodys kokios yra kiekvienos šalies vertybės. Tiksliau sakant, jos yra, ar jų iš viso nėra, bet yra tik pliurpalai. Žudikų tautos atstovams turi būti užvertos visos durys - ne tik į olimpiadas, bet visur. Jų nė kojos neturi būti Europoje, jei tai vis dar Europa, bet ne Balta rusija ar Myanmaras.
Ispanijos ekskaralius kaltinamas gavęs daug milijonų dolerių iš Kataro k už pagalbą surengti ten pasaulio čempionatą. Kas galėtų paneigti, kad ruskiai nemoka MOK kai kuriems nariams...gal ir šitai prorusiškai kalbančiai poniai?
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų