42
M. Grigonis (Teodoras Biliūnas/Fotobankas)

Kauno „Žalgiris“ (9/7) pratęsė pergalių Eurolygoje seriją iki keturių, kai namuose dėka Mariaus Grigonio metimo paskutinėmis sekundėmis 74:73 (22:16, 18:19, 16:16, 18:22) įveikė Miuncheno „Bayern“ (10/6) klubo krepšininkus.

42

Mačą kauniečiai pradėjo geriau ir jau pirmame kėlinyje susikrovė dviženklę persvarą 22:11, bet svečiai atsakę keliais sudėtingais metimais visada kvėpavo į nugarą.

Panašiai mačo scenarijus klostės ir paskui, kai „Bayern“ nuolat buvo arti žalgiriečių, bet šie vis sugebėdavo surengti mažus spurtus ir išlaikyti trapią, bet vis dėlt persvarą.

Po pertraukos žaidimas tapo klampus. Abi komandos ėmė geriau gintis bei aikštėje įsivyravo kietas, fizinis krepšinis.

Nugalėtojas sprendėsi tik rungtynių pabaigoje. Ketvirtasis mačo kėlinys virto nervų karu, kur pirmavo tai viena, tai kita komanda.

Vis dėlto likus kelioms minutėms žalgiriečiams pavyko keliskart apsiginti bei užpulti ir susikrauti penkių taškų pranašumą (70:65).

Marius Grigonis parodė tikras lyderio savybes ir itin svarbiu metimu pataikė dvitaškį. Likus mažiau nei minutei „Bayern“ gynėjas D. Seeley tritaškis priartino vokiečius iki 70:72.

Kauniečiai metimą prametė, o svečiai likus keturioms sekundėms sugebėjo pelnyti du taškus su pražangą. Ją realizavo N. Weileris-Babbas.

Tačau čia vėl prabilo Marius Grigonis. Žalgiriečių lyderis pataikė dvitaškį paskutinėmis sekundėmis ir atnešė komandai pergalę.

Lietuvis buvo rezultatyviausias rungtynių žaidėjas su 22 taškais. „Žalgirio“ gretose jam gerai talkino 3 iš 3 tritaškių pataikęs ir 11 taškų surinkęs Artūras Milaknis.

„Bayern“ gretose Jalenas Reynoldas įmetė 17, o N. Weilerio-Babbo sąskatoje 16 taškų.

„Žalgiris“: Marius Grigonis 22 (1/6 trit.), Artūras Milaknis 11 (3/3 trit.), Augustine’as Rubitas 9 (5 atk. kam.), Joffrey Lauvergne’as ir Paulius Jankūnas – po 8, Thomasas Walkupas 6.

„Bayern“: Jalenas Reynoldsas 17 (7 atk. kam.), Nickas Weileris-Babbas 16, Paulas Zipseris 14, D.J.Seeley 8 (5 rez. perd.), Jajuanas Johnsonas ir Wade’as Baldwinas – po 6.

RUNGTYNIŲ EIGA:

Ketvirtas kėlinys:  „Žalgiris“ 74:73 „Bayern“ (22:16, 18:19, 16:16, 18:22)

Vokietijos ekipa kur kas geriau pradėjo kėlinuką ir po perimto kamuolio bei greitų taškų skirtumas ištirpo iki 55:56.

Minutės pertraukėlė šeimininkams nepadėjo, nes svečiai sužaidus tris minutes jau buvo priekyke minimalia persvara. Laisvas labai reikiamą metimą iš toli pagaliau pataikė M. Grigonis (61:59).

Tritaškį pridėjo ir N. Hayesas, bet tada dviem tolimais metimais atsakė ir „Bayern“. Įpusėjus kėliniui vokiečiai vėl pirmavo 65:64.

Karuselės rungtynėse toliau svyravo. Po J. Lauvergne'o dėjimo iš viršaus jau kauniečiai priekyje 68:65.

D. Seeley tritaškis priartino vokiečius iki 70:72, du taškus su pražanga pelnė  N. Weileris-Babbas, bet viską lėmė žalgiriečių lyderis M. Grigonis.

Paskutinėmis sekundėmis jis pataikė dvitaškį ir atnešė pergalę komandai.

Trečias kėlinys: „Žalgiris“ 56:51 „Bayern“ (22:16, 18:19, 16:16, 18:22)

Kėlinys prasidėjo nerezultatyviai, aikštėje vyravo kieta ir fiziška kova. Sužaidus trims minutėms tik abi ekipos pelnė vos po do taškus (42:37).

Įpusėjus kėliniui žaidimo tempas visai sulėtėjo. Tritaškį pataikė T. Walkupas ir kauniečiai atitrūko iki 47:39. Svečiai ir atsakė dvitaškiu, čia pat tą patį padarė ir L. Lekavičius (53:45).

Kėlinio pabaigoje „Žalgirio“ suolas užsidirbo techninę pražangą, nes nebuvo patenkinti L. Lekavičiui skirta pražanga puolime. A. Milaknis dar pataikė trečiąjį savo tritaškį mače, bet „Bayern“ irgi atsakė tolimu metimu (51:56).

Antras kėlinys: „Žalgiris“ 40:35 „Bayern“ (22:16, 18:19)

„Žalgiris“ bandė kiek greitinti žaidimą. Kėlinuko pradžioje taškus rinkos baudos metimais (27:18), vis dėlto po „Bayern“ perimto kamuolio ir dėjimo iš viršaus Martinas Schilleris buvo priverstas imti minutės pertraukėlės.

Paulis Zipseris čia pat pataikė iš toli, bet dvitaškiu atsakė J. Lauvergne'as. Įpusėjus kėliniui abi komandos apsikeitė dar sykį rezultatyviomis atakomis, bet po J. Reynoldso dvitaškio svečiai atsilikinėjo tik trimis taškais (28:31).

A Milaknis pataikė svarbų tritaškį, kai varžovai jau kvėpavo į nugarą (38:30). Marius Grigonis pridėjo dvitaškį ir žalgiriečiai į pertrauką ilsėtis išėjo pirmaujant 40:35.

Pirmas kėlinys: „Žalgiris“ 22:16 „Bayern“

„Bayern“ mačą pradėjo dviem taikliais dvitaškiais metimais (4:0). Bet šeimininkai atsakė 9 taškais paeiliui ir jau jie buvo priekyje rezultatu 9:4.

Įpusėjus kėliniui komandos apsikeitė taikliais metimais, svečiai dar pataikė iš toli (9:11). Tačiau žalgiriečių gretose Paulius Jankūnas pridėjo du taškus su pražanga ir sužaidus septynias minutes kėlinyje kauniečiai pirmavo 14:9.

„Žalgiris“ surengė mažą spurtą, kai pelnė septynis iš eilės taškus, bei jau pirmavo dvigubai (22:11). Svečiai kėlinuko pabaigoje atsakė keliais sunkiais, bet taikliais metimais (16:22).