Trečiąją pergalę Eurolygos B grupės devintojo turo mače pasiekė Kauno „Žalgirio“ ekipa, kuri svečiuose 82:68 (20:13, 24:17, 14:19, 22:19) patiesė Bambergo „Brose Baskets“ (3 ir 6) krepšininkus.

„Žalgiris“ susitikimą pradėjo ryžtingai. Dvi pirmos sėkmingos atakos leido išsiveržti į priekį (4:0), o kiti du sėkmingi antpuoliai privertė Chrisą Flemingą prašyti minutės pertraukėlės – 8:2. „Brose Baskets“ komandai trenerio patarimai padėjo ir likus rungtyniauti 3 minutes ekipas skyrė tik taškas – 11:12. Tuomet svečiai spurtavo 8:0 (20:11), o vokiečių nuotaiką kiek pagerino paskutinėmis sekundėmis P.J.Tuckerio įmestos baudos – 13:20.

Aikštelėje pasirodęs Tadas Klimavičius pelnė 5 iš pirmųjų 7 žalgiriečių taškų ir leido susikrauti dviženklį pranašumą – 27:17. Tritaškėmis bombomis svečiai apipylė varžovus kėlinio viduryje, kai Tomas Delininkaitis pataikė du tolimus metimus, o Sonny Weemsas vieną – 38:20. „Žalgiris“ likus kiek daugiau nei minutei dar pirmavo 44:26, bet per likusį laiką taškus rinko tik šeimininkai, kurie priartėjo – 30:44.

Trečiojo kėlinio pradžioje žaidimas vyko kiek padrikai, tačiau žalgiriečius gelbėjo Mantas Kalnietis, pelnęs visus 8 taškus – 52:34. Likus rungtyniauti 5 minutes S. Weemso tritaškis padidino atotrūkį jau iki 19 taškų (55:36), bet tuomet žalgiriečiai įkrito į duobę. Per likusias minutes sukrapštė vos 3 taškus, kuriuos baudų metimais surinko T. Delininkaitis ir prieš lemiamą atkarpą „Brose Baskets“ deficitas buvo gerokai sumažėjęs – 49:58.

Ketvirtajame kėlinyje vokiečiai kilo į lemiamą šturmą ir likus 3 minutėms po taiklaus tritaškio priartėjo – 60:67. Tuomet „Žalgiris“ atsakė atkarpa 8:0 ir abejonių, kas stipresnės šioje dvikovoje niekam nebeliko.

„Žalgiris“: M.Kalnietis ir S.Weemsas po 14, M.Popovičius 13 (1/7 tritaškiai), T.Delininkaitis 12 (3/4 tritaškiai), P.Jankūnas 10 (14 atk. kam.), R.Javtokas 7 (10 atk. kam.), T.Klimavičius 5, D.Collinsas 3, M.Rakovičius ir M.Kuzminskas po 2.

„Brose Baskets“: P.Šuputas 16, B.Robertsas 13, M.Slaughteris 10 (9 atk. kam.), A.Tuckeris 9 (12 atk. kam.).

TAIP PAT SKAITYKITE:

M. Kuzminskas: buvome pasirengę šioms rungtynėms

A. Trifunovičius: didžiuojuosi savo komanda

Paskutiniajame ture pralaimėjęs „Žalgiris“ gali nepatekti į TOP-16, tačiau yra šansas užimti trečią vietą