Rusijos gimnastas Ivanas Kuliakas sukėlė pasaulio pykčio bangą Dohoje vykusiose FIG sportinės gimnastikos pasaulio taurės varžybose. 20-metis I. Kuliakas šiose varžybose užėmė trečią vietą, o žiniasklaidos akiratį pateko po to, kai medalių ceremonijos metu ant jo kaklo buvo pastebėtas „Z“ simbolis.

Tarptautinės gimnastikos federacijos (FIG) draudimas varžybose dalyvauti Rusijos ir Baltarusijos sportininkams įsigalios tik nuo kovo 7 d, todėl rusas dar spėjo sudalyvauti šiose varžybose kaip neutralus atletas.

Provokaciją surengęs atletas užėmė trečią vietą vyrų rungtyje ant lygiagrečių ir apdovanojimų ceremonijos metu ant podiumo lipo ir vėliau kartu pozavo su šiose varžybose triumfavusiu ukrainiečiu Ilja Kovtunu, kuris pranoko visus varžovus ir iškovojo šavo šaliai auksą.

Simboliu „Z“ šiuo metu yra žymima Rusijos karinė technika ir transportas Ukrainoje vykstančiame kare. Toks sportininko poelgis gali reikšti, kad jis palaiko Vladimiro Putino pradėtą karą Ukrainoje ir sukėlė didelę pasipiktinimo bangą viešojoje erdvėje.

Rusijos pradėtame kare Ukrainos duomenimis jau žuvo daugiau nei 10 tūkstančių rusų karių. Daugelis jų – jauni, vos 18-20 metų sulaukę vaikinai.