Ispanijoje vykstančio ITF serijos vyrų teniso turnyro vienetų varžybų ketvirtfinalyje penktadienį 18-metis Vilius Gaubas (ATP-480) per 2 valandas 47 minutes 3:6, 6:4, 6:2 iškovojo pergalę prieš olandą Michielį De Kromą (ATP-952).

Pirmajame geime olandas padarė dvi dvigubas klaidas ir pralaimėjo savo padavimų seriją, bet netrukus spurtavo 3:0 ir perėmė iniciatyvą. V.Gaubas atsitiesė penktajame geime, kai realizavo „break pointą“.

Deja, šeštajame geime lietuvis vėl pralaimėjo savo padavimų seriją. M.De Kromas pirmą „set pointą“ turėjo aštuntajame geime V.Gaubo padavimų metu. Lietuvis tąkart atsilaikė, bet devintajame geime pralaimėjo varžovo padavimų seriją, nors pirmavo 30:0.

Antrajame sete lygi kova tęsėsi iki penktojo geimo, kai M.De Kromas realizavo „break pointą“. Tiesa, lietuvis deficitą panaikino jau kitame geime, o dešimtajame geime varžovo padavimų metu laimėjo setą.

Paskutiniame sete V.Gaubo persvara jau nekėlė jokių abejonių. Jis turėjo net 11 „break pointų“, iš kurių realizavo 2. Tuo tarpu M.De Kromas šiame sete nesusikūrė progų tašku laimėti lietuvio padavimų seriją.

V.Gaubas pelnė 8 ATP vienetų reitingo taškus ir 1255 JAV dolerius. Kai šie taškai bus įskaityti, lietuvis reitinge kils maždaug į 450-ą poziciją. Dabartinis jo rekordas yra 476-a vieta.

Pusfinalyje lietuvis susitiks su antrąja turnyro rakete ispanu Alvaro Lopezu San Martinu (ATP-351).

ITF serijos vyrų teniso turnyro Ispanijoje prizų fondą sudaro 25 tūkst. JAV dolerių.