Galingai plaukiančio Mindaugo Griškonio laukia įtemptas finalas: „Gali būti ir pirmas, ir šeštas“

Ketvirtadienį Tokijo vasaros olimpinėse žaidynėse Mindaugas Griškonis užtikrintai žengė į 2000 m vienviečių valčių irklavimo rungties finalą, o irklavimos rinktinės treneris teigia, kad lietuvis yra puikioje sportinėje formoje. Vis tik finale galima tikėtis visko – tiek pirmos, tiek šeštos vietos.

M. Griškonis savo plaukime užėmė trečią vietą – distanciją įveikė per 6 min. 45,9 sek. ir į priekį praleido tik norvegą Kjetilą Borchą (6 min. 42,92 sek.) ir kroatą Damirą Martiną (6 min. 45,27 sek.).

Finale iš viso varžysis 6 irkluotojai. M. Griškonio rungties finalas vyks liepos 30 d., 3 val. 45 min.

Lietuviui iššūkį taip pat mes graikas Stefanos Ntouskosas (6 min. 41,61 sek.), danas Sverri Nielsenas (6 min. 44 sek.) ir rusas Aleksanderis Viazovkinas (6 min. 44,56 sek.)

35-erių M. Griškonis kiek ramiau pradėjo distanciją, bet visą laiką laikėsi tarp geriausių ir nepaleido jų toli – per paskutinius 1000 m jis spurtavo ir užtikrintai įplaukė į finalą.

„Visada pradžia yra ramesnė – jeigu stebėsime pirmą pusę, tai jis nebuvo toli atsilikęs – važiavo su grupe, viskas buvo ramiai, be jokios panikos. Puikiai žinojome, kad norvegas yra labai stiprus, brazilas taip pat stebina, reikėjo jo pasisaugoti. Mindaugas puikiai išdėliojo jėgas, pažiūrėsime kaip seksis finale. Finale rezultatai gali būti įvairūs – ir pirmas, ir šeštas. Labai arti visi vienas kito suplaukė“, – po finišo sakė Kęstutis Keblys.

Rinktinės treneris pridėjo, kad M. Griškonis į Tokiją atvyko puikios sportinės formos, bet tokie pat geri ir varžovai. Lietuviui taip pat nesvetimos ir čia esančios oro sąlygos, lemiančios nemažą bangavimą – tai koją pakišo keliems lyderiams.

„Taip – jis gerai pasiruošęs, viskas yra puikiai. Matysime, kaip finale sekasis. Priešininkai irgi tra ne prasčiausioje formoje.

Jis visada neblogai irkluodavo ir ant bangų ir ant lygaus vandens. Trakuose tikrai neturime stiklinio vandens, dažnai būna banguota. Jis yra prisitaikęs tokiam orui“, – patvirtino K. Keblys.

Dėl taifūno irkluotojų startai buvo itin suspausti – po pusfinalio turėjo laukti poilsio diena, bet M. Griškonis finalą plauks jau rytoj.

„Sąlygos visiems tokios pat. Svarbiausia atsigauti ir pailsėti“, – pabrėžė K. Keblys.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų