Lietuvos rinktinė (2/3) išsikapstė iš Europos čempionato mirtininkų grupės ir keliauja į Berlyną, kur vyks atkrintamosios kovos. Kazio Maksvyčio auklėtiniai „gyvenk arba mirk“ rungtynėse sutriuškino Bosniją ir Hercegoviną (2/3).

B grupės mače Kelne mūsiškiai buvo stipresni 87:70 (28:28, 28:14, 19:17, 12:11). Vienu metu ekipas skyrė ir 22 taškai.

Lietuva grupėje liko ketvirta ir jau aišku, kad aštuntfinalyje Lietuva susitiks su pirmą vietą A grupėje užėmusia Ispanija, kurią dukart įveikėme pasiruošimo varžybose. Rungtynės vyks rugsėjo 10 d.

Jas galėsite stebėti naujienų portale tv3.lt.

Dar vienas galingas rungtynes sužaidė Jonas Valančiūnas, vien per pirmą mačo pusę surinkęs dvigubą dublį. Centras rungtynes baigė su 13 taškų (4/7 dvit., 5/6 baud.), 15 atkovotų kamuolių, 5 rezultatyviais perdavimais, dviem blokais ir 31 naudingumo balu.

16 taškų (4/6 trit.) pridėjo Marius Grigonis, 14 iš jų pelnęs per pirmą kėlinį. Po 13 taškų taip pat pridėjo Arnas Butkevičius ir Ignas Brazdeikis.

Varžovams 22 taškus pelnė Džananas Musa, kuris antradienį po pralaimėjimo Prancūzijai palikdamas „Lanxess“ areną nužvelgė prancūzams dėkojančius Lietuvos sirgalius ir ironiška šypsena lyg sakė – susitiksime rytoj.

M. Grigonis užkūrė tikrą šou pirmame kėlinyje, susmeigdamas pirmus keturis tritaškius ir vienas surinkdamas 14 taškų. Tai padėjo įgyti 8 taškų pranašumą, bet neilgam.

Bosniai atrado savo lyderį – M. Grigoniui iššūkį metė Dž. Musa, pelnydamas 11 taškų, o Jusufa Nurkičiaus tritaškis paskutinę sekundę nubraukė visą lietuvių įdirbį per pirmą kėlinį.

Vis tik antrame kėlinyje lietuviai atitrūko – Dž. Musa pataikė iš toli ir buvo nukirpęs varžovų deficitą iki 5 taškų, bet tada mūsų rinktinė spurtavo 9:0, Rokas Giedraitis įsūdė tritaškį ir rezultatas tapo 56:41.

Trečią ketvirtį Lietuva pradėjo tris minutes varžovams neleisdama pelnyti taškų, o po Igno Brazdeikio tritaškio skirtumas jau tapo triuškinantis ir pasiekė dvidešimties taškų atžymą.

Vienu metu bosniai dar bandė įnešti sumaišties, surinkdami 8 taškus be atsako, bet Arnas Butkevičius pataikė baudos metimus, netrukus pridėjo tritaškį ir prieš lemiamą ketvirtį atkūrė saugų 16 taškų pranašumą.

Šio Lietuva jau nepaleido ir įsirašė gyvybiškai svarbų laimėjimą.

Primename, kad Lietuva Europos čempionate startavo trimis pralaimėjimais – Slovėnijai (85:92), Prancūzijai (73:77) ir Vokietijai (107:109), bet vėliau sutriuškino Vengriją (87:64), o dabar – ir bosnius.

Lietuva: M. Grigonis 16, J. Valančiūnas, A. Butkevičius ir I. Brazdeikis po 13, D. Sabonis 12, R. Jokubaitis 9, R. Giedraitis 5, M. Kuzminskas 2, L. Lekavičius 1.

Bosnija ir Hercegovina: Dž. Musa 22, J. Nurkičius 15, J. Robersonas 8.