Futsalo rinktinės treneris Jevgenijus Ryvkinas: nebėra kada gintis – turime pulti

Lietuvos vyrų futsalo rinktinei prieš akis – išlikimo mūšis. A grupės mače Kaune mūsiškiai 0:3 (0:1) nusileido Kazachstanui ir artėjantį šeštadienį privalės nugalėti.

Po šių rungtynių jau aišku, kad lietuviai aukščiausiai gali užkopti į trečiąją vietą turnyrinėje lentelėje. Pastaroji gali tapti laimingu bilietu į aštuntfinalį, bet prireiktų ir palankių rezultatų kitose grupėse.

Iš A grupės į aštuntfinalį pateko Kazachstanas ir Venesuela (po 6 tšk.). Lemiamas lietuvių susitikimas – šeštadienį prieš Kosta Riką (po 0 tšk.).

Kazachstanas FIFA reitinge rikiuojasi septintas, o pirmajame A grupės mače net 6:1 sutriuškino Kosta Riką.

„Žaidėme prieš didelę futsalo šalį. Jų lygis yra visai kitoks nei mūsų. Dėkoju vyrams už atiduotas jėgas ir už tam tikrus išpildytus „namų darbus,“ – rungtynes pakomentavo futsalo rinktinės strategas Jevgenijus Ryvkinas.

Kas labiausiai nulėmė įvarčius šiandien?

Momentais tiesiog praradome koncentraciją. Futsalas yra koncentracijos žaidimas. Iš esmės, negaliu kaltinti vyrukų. Tam, kad būtų rezultatas, reikia praktikos ir tikiuosi jos turėjome pakankamai.

Vartininkas Egidijus Žagaras sužaidė antras neblogas rungtynes iš eilės. Kokios yra jo galimybių lubos ir ar šis turnyras galėtų tapti jam tramplynu?

Neišskirčiau vien Egidijaus Žagaro. Visa komanda žaidžia pagal savo galimybių ribas. Norint vysytyti šią sporto šaką, reikia daugiau profesionalių klubų. Viliuosi, kad po šio čempionato jų atsiras bent keli.

Kiekvienas žaidėjas turi savo galimybių ribas ir žaidžia pagal jas, jų nelabai įmanoma peršokti. Mums reikėtų sekti Kazachstano pavyzdžiu. Jų kelias futsale buvo kitoks, jie kvietėsi daug legionierių, kurie jiems padėjo.

Lietuvoje futsalo raida bus kitokia. Tai bus lėtas, bet produktyvus kelias link olimpo.

Kokį planą ruošiate prieš Kosta Riką?

Nėra kada gintis – turime realizuoti savo idėjas. Tai yra lemiamos rungtynės. Aišku, džiaugiamės, kad vis dar turime šansų, nėra jokių kortelių limitų. Net jei būtume prieš tai iškovoję tašką, vistiek mūsų finalas lauktų prieš Kosta Riką.

Kaip vertinate Lietuvos šansus patekti į aštuntfinalį?

Turime daug šansų patekti į kitą etapą, stebėjau ir kitų grupių rezultatus. Tokia komanda, kaip Kazachstanas, labai daug atakuoja ir varžovai renkasi žaisti „antru numeriu“. Jie puola keturiese ir dar prijungia labai aukšto lygio vartininką.

Galime susikurti maksimaliai kelias progas ir jas turime realizuoti. Šiandien, deja, tai nepavyko.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų