Lietuvos vyrų futsalo rinktinė nesugebėjo išvengti antros iš eilės nesėkmės pasaulio čempionate. A grupės mače Kaune mūsiškiai 0:3 (0:1) nusileido Kazachstanui.

Po šių rungtynių jau aišku, kad lietuviai aukščiausiai gali užkopti į trečiąją vietą turnyrinėje lentelėje. Pastaroji gali tapti laimingu bilietu į aštuntfinalį, bet prireiktų ir palankių rezultatų kitose grupėse.

Iš A grupės į aštuntfinalį pateko Kazachstanas ir Venesuela (po 6 tšk.). Lemiamas lietuvių susitikimas – šeštadienį prieš Kosta Riką (po 0 tšk.).

Kazachstanas FIFA reitinge rikiuojasi septintas, o pirmajame A grupės mače net 6:1 sutriuškino Kosta Riką.

Rungtynės mūsiškiams prasidėjo labai nesėkmingai. Jau pirmąją minutę užmigę gynyboje lietuviai buvo priversti traukti kamuolį iš vartų. Gudriu smūgiu vartininką perkėlė Taynanas.

Kazachai pirmajame kėlinyje labai ilgai kontroliavo kamuolį ir ne kartą pabandė laimę iš toli. Lietuva dirbo sukandusi dantis prieš „ant popieriaus“ pajėgesnį varžovą ir turėjo kelis šansus kontraatakose.

Realiausią progą pasižymėti pirmojo kėlinio pabaigoje turėjo vartininkas Egidijus Žagaras. Varžovų vartų sargas kiek per toli išbėgo į puolimą, o sėkmingai kamuolį sugavęs lietuvis vos nepasižymėjo smūgiu per visą aikštę.

Po pertraukos kazachai vėl brandino įvartį. Penktąją minutę kamuolys apsilankė vartuose, bet ten neužsibuvo – po VAR peržiūros teisėjas įvarčio neįskaitė.

Dar po penkių minučių lietuviai nebeįstengė priešintis. Lygioje vietoje kamuolį atidavę mūsiškiai leido pasižymėti Daurenui Tursagulovui (0:2). Jau kitoje atakoje vienas prieš vartininką atsidūrė lietuvis Genaras Samsonikas, bet Higuita atrėmė jo bandymą.

Likus žaisti mažiau nei penkias minutes lietuviai dar sykį buvo nubausti. Varžovą nugarą atsitvėręs ir pasisukęs vartų link įvartį pelnė Albertas Akbalikovas.

Rungtynių eiga:

Antrasis kėlinys:

16 min. Druska ant žaizdų. Nugarą varžovą atsitvėręs ir pasisukęs vartų link įvartį pelno Albertas Akbalikovas.

10 min. Jau kitoje atakoje labai gerą progą pats susikūrė G. Samsonikas. Lietuvis perėmė kamuolį ir nuskubėjo į puolimą, bet smūgis atsimušė į vartininko petį.

10 min. Klaida lygioje vietoje ir šį kartą Kazachstanas neatleidžia. Pasižymi Daurenas Tursagulovas.

5 min. Teisėjas pasinaudojęs VAR peržiūra neįskaito kazachų įvarčio. Ginčytinas momentas.

1 min. Prasideda antrasis kėlinys.

Pirmasis kėlinys:

20 min. Pirmojo kėlinio pabaiga. Nebūtų teisinga sakyti, kad kazachai šiandien visa galva geresni. Taip, jie kontroliuoja kamuolį ilgiau, turi daugiau progų, bet kontraatakose mūsiškiai taip pat turi savo kozirių. 0:1, bet su viltimi.

18 min. E. Žagaras ne pirmą kartą jau įsidrasina eiti į priekį iš vartų. Lietuviai gali ir nudegti – paskutinę sekundę nuo vartų linijos kamuolį numuša Justinas Zagurskas.

13 min. Sunku pasakyti, kas nutiko Tomui Bučmai. Kamuolys tiesiog idealiai atriedėjo priešais laisvą vartų plotą, bet kamuolys skrieja „Dievui į langus“...

11 min. Prabėgo pusė pirmojo kėlinio. Peršasi išvada, kad su dideliu noru Lietuva gali šiandien kovoti dėl lygiųjų. Vis tik tam reikės ir toliau fantastiškai rungtyniaujančio E. Žagaro.

6 min. Labai smagios minutės jau prie Kazachstano vartų! Iš toli varžovus pabandė nustebinti E. Žagaras, bet smūgis nuo skersinio skriejo į vartininko rankas.

Dar po kelių akimirkų vėl aktyviai priešininkus spaudė G. Samsonikas.

5 min. Vertas plojimų vartininkas Egidijus Žagaras. Lietuvius jis gelbėja praktiškai nuo garantuoto įvarčio.

4 min. Mūsiškiai rungtynes pradėjo kiek sudegę, bet situacija normalizuojasi. Lietuvos žaidybinis planas irgi daugiau, mažiau aiškus – viskas prasideda nuo gynybos.

Vieną pusprogę turėjo Genaras Samsonikas, bet pritrūko kelių centimetrų iki kamuolio.

1 min. Tragiška pradžia... Lietuviai leido varžovams priimti kamuolį vartininko aikštelėje ir iškart buvo nubausti. Gudriu smūgiu vartininką perkelia Taynanas.

1 min. Lietuvos Respublikos himnas Kaune visada bus ypatingas. „Vardan Tos“ ir du kėliniai futbolo!

Startiniai penketai:

Lietuva: Egidijus Žagaras, Justinas Zagurskas, Lukas Sendžikas, Deividas Reimaris, Artur Juchno.

Kazachstanas: Higuita, Taynanas, Birzhanas Orazovas, Daurenas Tursagulovas, Douglasas.