37
Lietuvos ir Š. Airijos mačo momentai. (Fotodiena/ Viltė Domkutė)

Lietuvos vyrų futbolo rinktinė į LFF stadioną žengė stipriai pasikeitusi. Pakitimai trenerių štabe rezultato kol kas neatnešė – pramuštas baudinys, apverktina gynyba ir stiprus niuksas 1:4 nuo Šiaurės Airijos vienuolikės.

37

Daug žadėjusios pirmos minutės greitai virto nusivylimu. 20-ąją minutę Danielis Ballardas siuntė pirmą kamuolį, o po pertraukos Conoras Washingtonas nuo 11 metrų atžymos vėl baudė Ernestą Šetkų.

Tuomet sekė tos 10-15 minučių tarptautiniame futbole, kurias ir tikisi matyti visa Lietuva. Įspūdingas Rolando Baravyko įvartis vienu lietimu, spaudimas prie varžovų vartų. Arvydas Novikovas gavo progą mušti 11 m baudinį, bet...

Liūdesyje prasmegę lietuviai „pasiėmė“ dar du įvarčius ir nuleista galva pėdino į rūbinę – po trijų mačų pasaulio čempionato atrankoje liekame be taškų.

„Visų pirma, visas trenerių štabas nori padėkoti komandai už rungtynes. Rezultatas neigiamas, bet buvo ir pozityvių minčių aikštėje. Džiaugiamės, kad jaunimas nebijojo žaisti. Rungtynėse galėjome kontroliuoti kamuolį, kurėme progas, bet kažkur pritrūko sėkmės“, – po rungtynių kalbėjo vyriausiojo trenerio roges perėmęs Tomas Ražanauskas.

Tiesa, pastarasis šiose pareigose neužsibus. Trečiadienį štabą pasiekė nemaloni žinia – vyr. treneris Valdas Ivanauskas negalėjo debiutuoti dėl diagnozuoto koronaviruso.

T. Ražanauskas sutiko, kad LFF stadione rezultatas neatspindėjo įvykių aikštėje. Taip pat, reiškė palaikymą komandos vedliui A. Novikovui.

„Manau, kad rezultatas nėra teisingas. Neįmušėme baudinio, bet tai yra futbolas. Arvydas yra mūsų lyderis, esu įsitikinęs, kad kitose rungtynėse jis jį įmuštų. Paprasčiausiai tai buvo ne jo diena. Rezultatas galbūt galėjo būti ir švelnesnis“, – sakė T. Ražanauskas.

Rinktinės trenerio asistentas trečiadienį teigė, kad komunikacija su V. Ivanausku vyks rungtynių metu. Šiuolaikinių technologijų pagalba, tai pavyko įgyvendinti praktiškai viso mačo metu.

„Su manimi tiesiogiai ryšio nebuvo, bet buvo su kitais treneriais. Jie perdavinėjo man informaciją, komunikacija vyko visas rungtynes, koregavome detales pagal trenerio pageidavimus, – atviravo T. Ražanauskas ir atskleidė žinutę, kurią V. Ivanauskas perdavė žaidėjams po rungtynių. – Tai, ką dabar sakiau, yra trenerio žodžiai.

Jam patiko žaidimas, nežiūrint į rezultatą. Jį džiugina jaunimas, suteikė pozityvių minčių. Žinoma, rezultatas nėra padorus“.

Kitos varžybos atrankoje lietuvių lauks jau sekmadienį, rugsėjo 5-ąją, kai svečiuose bus žaidžiama su Bulgarija.