Sekmadienį legendinėje Monako trasoje vyko 8-osios šio „Formulės 1“ sezono lenktynės. Jas laimėjo iš „pole“ pozicijos startavęs monakietis Charlesas Leclercas („Ferrari“). Tai pirmas kartas nuo 1931 m., kai Monako GP laimėjo vietinis pilotas. Tiesa, prieš 93 metus „Formulės 1“ čempionatas dar neegzistavo.

Praktiškai visi svarbiausi įvykiai nutiko dar pirmajame rate – ispanas Carlosas Sainzas jaunesnysis („Ferrari“), bandydamas lenkti antroje vietoje buvusį australą Oscarą Piastri („McLaren“), pradūrė padangą ir nusirito į rikiuotės galą, prancūzas Pierre‘as Gasly („Alpine“) susidūrė su komandos draugu ir tautiečiu Estebanu Oconu, kurio bolidas pakilo į orą ir buvo stipriai aplamdytas, o „uodegoje“ į masinę avariją pateko meksikietis Sergio Perezas („Red Bull“) bei abu „Haas“ pilotai – danas Kevinas Magnussenas ir vokietis Nico Hulkenbergas.

Laimei, niekas rimčiau nenukentėjo, nors iš S.Perezo bolido ne kažkas ir teliko.

S.Perezas, K.Magnussenas, N.Hulkenbergas ir E.Oconas tęsti lenktynių nebegalėjo. Po masinės avarijos teko ilgai valyti trasą ir tvarkyti pažeistus barjerus, todėl buvo parodyta raudona vėliava, o lenktynės buvo sustabdytos apie 40 min.

Raudona vėliava tapo gera žinia C.Sainzui. Tai reiškė, kad pirmo rato įvykiai anuliuojami, o ispanas, gavęs naujas padangas, galėjo pratęsti lenktynes iš 3-ios vietos.

Per visas likusias lenktynes lyderių gretose nieko ypatingo neįvyko. Jiems net nereikėjo atlikti sustojimų, nes padangos buvo pakeistos dar raudonos vėliavos metu. Ch.Leclercas šventė emocingą pergalę, antras buvo O.Piastri, trečias – C.Sainzas, o ketvirtas – britas Lando Norrisas („McLaren“).

Britas George‘as Russellas („Mercedes“) finišavo 5-as ir atlaikė padangas pasikeitusio olando Maxo Verstappeno („Red Bull“) spaudimą. 7-as liko irgi padangas pasikeitęs britas Lewisas Hamiltonas („Mercedes“), kuris atėmė iš M.Verstappeno tašką už greičiausią ratą. Visi kiti pilotai atsiliko bent ratu.

M.Verstappenas (169 taškai) vis dar pirmauja čempionate, bet prie jo priartėjo Ch.Leclercas (138). Į trečią vietą pakilo L.Norrisas (113). Konstruktorių įskaitoje „Red Bull“ (276) persvara prieš „Ferrari“ (252) gerokai sumažėjo.

Trečia lieka „McLaren“ (184). 9-osios sezono lenktynės birželio 9 d. vyks Monrealyje (Kanada).