Pirmą kartą vykstančio vidurio sezono NBA naujojo turnyro arba tiesiog taurės kovose kelyje dėl trofėjaus susitiko Lietuvos krepšininkai. Pergalę ketvirtfinalyje šventė ir į turnyro pusfinalį pateko Jono Valančiūno atstovaujama Naujojo Orleano „Pelicans“, kuri svečiuose 127:117 (35:36, 34:25, 31:30, 27:26) pranoko Sakramento „Kings“ su Domantu Saboniu.

J. Valančiūnas nugalėtojams per 29 minutes surinko 18 taškų (7/11 dvitaškių, 4/4 baudų metimų), 11 atkovotų kamuolių, kartą suklydo ir prasižengė šešis kartus.

D. Sabonis atsakė trigubu dubliu, kai per 36 minutės įmetė 26 taškus (8/11 dvitaškių, 0/1 tritaškio, 10/10 baudų metimų), atkovojo 13 kamuolių, atliko 10 rezultatyvių perdavimų, perėmė du kamuolius, padarė klaidą bei prasižengė tris kartus.

„Kings“ geriau pradėjo rungtynes ir netgi pirmavo gana greitai dviženkliu taškų skirtumu (20:10), bet „Pelicans“ čia pat surengė atsakymą ir dar pirmajame kėlinyje prisivijo varžovus (35:36).

Po to jau „Pelicans“ spurtavo 13:4 ir jie atitrūko 64:51. Po didžiosios pertraukos „Pelicans“ labai sėkmingai vis pavykdavo išlaikyti varžovus už nugarų.

Sakramento ekipa vis bandė spurtuoti, bet spurtais atsakydavo ir „Pelicans“.

„Kings“ dar buvo priartėję iki 102:107, bet  „Pelicans“ čia pat pataikė iš toli, pridėjo kelis dvitaškius be atsako, vėl aitrūko ir galiausiai išlaikė pergalingą pranašumą.

Pirmą kartą rengiamo vidurio sezono turnyre mugalėtojas paaiškės turnyro finale ketvirtadienį Las Vegase. Kitame Vakarų ketvirtfinalyje susitiks Los Andželo „Lakers“ ir Fynikso „Suns“.

Pergalė turnyre garantuotų ne tik trofėjų, bet ir 500 tūkst. dolerių prizą.

„Pelicans“: Brandonas Ingramas 30 (8 atk. kam., 6 rez. perd.), Herbertas Jonesas 23 (5 atk. kam., 5 rez. perd., 3/5 tritaškių), Jonas Valančiūnas 18 (11 atk. kam.), C.J.McCollumas 17 (7 rez. perd.), Trey'us Murphy 16, Zionas Williamsonas 10 (6 atk. kam., 6 rez. perd., 3 per. kam.), Jose Alvarado 9.

„Kings“: De'Aaronas Foxas 30 (1/7 tritaškių, 5 atk. kam., 6 klaidos), Domantas Sabonis 26 (13 atk. kam., 10 rez. perd.), Malikas Monkas 21, Keeganas Murray'us 14, Kevinas Huerteris 12.