Penktadienį Budapešto „MVM Dome“ arenoje vykusiame antrajame 2022 m. Europos vyrų rankinio čempionato pusfinalyje Švedijos rinktinė paneigė lažybininkų prognozes ir 34:33 (17:14) įveikė dabartinius olimpinius čempionus prancūzus. Tai buvo pirma švedų pergalė oficialiose rungtynėse prieš prancūzus nuo 2014 m. Vėliau 3 tarpusavio mačus paeiliui buvo laimėję prancūzai.

Prancūzai labai užtikrintai pradėjo rungtynes ir per keletą minučių susikrovė 4 įvarčių persvarą (1:5, 2:6, 3:7). Visgi, kėlinio viduryje švedams pavyko įsižaisti ir savo spurtu 4:0 jie pirmą kartą persvėrė rezultatą (11:10). Prancūzai vėliau puolė neblogai, bet švedų atakos buvo dar efektyvesnės ir jie prieš pertrauką atitrūko 3 įvarčių skirtumu (17:14).

Antrojo kėlinio pradžioje švedų persvara pasiekė rekordinę atžymą (19:14). Tiesa, toks skirtumas laikėsi neilgai. Prancūzai pradėjo artėti prie švedų ir vėliau ilgą laiką turėjo 2-3 įvarčių deficitą. Likus žaisti 7 min. švedai vėl kiek nutolo (31:27), bet žiūrovo akiai patraukliose rungtynėse tai dar nebuvo intrigos pabaiga. Prancūzams pavyko atsitiesti ir tris kartus priartėti iki minimumo (32:31, 33:32, 34:33).

Pirmus du sykius švedai iš karto atsakydavo įvarčiais ir neleisdavo pagalvoti apie rezultato išlyginimą. Visgi, likus 16 sek. švedai suklydo ir prancūzai gavo progą išsigelbėjimui. Likus žaisti 7 sek. Ludovicas Fabregasas atliko metimą į švedų vartus, tačiau nuginkluoti fantastiškai sužaidusio švedų vartininko Andreaso Palickos nepajėgė ir šie galėjo švęsti įspūdingą pergalę.

Finale švedų lauks trečio titulo iš eilės siekianti ir ketvirtą finalą paeiliui žaisianti Ispanijos rinktinė. Švedai mėgins atsirevanšuoti už 2018 m. Europos čempionato finalą, kuriame jie 23:29 pralaimėjo būtent ispanams.

Švedijos rinktinė Europos čempionato aukso laukia nuo pat 2002 m. Didysis Europos čempionato finalas numatytas sekmadienį 19 val. Lietuvos laiku.

Kiek anksčiau – 16.30 val. – dėl bronzos kovos Prancūzijos ir Danijos rinktinės.