Penktadienį Budapešto „MVM Dome“ arenoje vykusiame pirmajame 2022 m. Europos vyrų rankinio čempionato pusfinalyje Ispanijos rinktinė 29:25 (13:14) įveikė Daniją.

Danai pirmajame kėlinyje kontroliavo rungtynių eigą. Ispanai per pirmąsias 30 minučių nė karto nebuvo išsiveržę į priekį ir ne kartą turėjo naikinti 4 įvarčių deficitą (4:8, 5:9, 6:10). Prieš kėlinio pabaigą ispanams pavyko priartėti iki minimumo, o 41-ą minutę jie pirmą kartą išsiveržė į priekį (17:16, 18:16).

Danai vėliau tris kartus priartėjo iki minimumo, bet niekaip neišlygino rezultato. Rungtynėms artėjant prie pabaigos ispanai vis didino persvarą (22:19, 27:23) ir ramiai įtvirtino pergalę.

Net 11 įvarčių nugalėtojams pelnė Aleixas Gomezas Abello, o 7 – Joanas Canellas Reixachas. Danų gretose išsiskyrė ryškiausia rinktinės žvaigždė Mikkelis Hansenas su 8 įvarčiais.

Ispanai ketvirtą kartą iš eilės žais Europos čempionato finale ir mėgins trečią sykį iš eilės laimėti auksą. Danai yra dabartiniai pasaulio čempionai, bet Europos čempionais nėra tapę nuo 2012 m.

Antrajame pusfinalyje susitiks Prancūzijos ir Švedijos rinktinės.

Taip pat penktadienį sužaistos rungtynės dėl 5-os vietos, kuriose norvegai po pratęsimo 34:33 įveikė islandus.