Pirmadienį Romoje (Italija) tęsėsi Europos plaukimo čempionatas 50 m ilgio baseine. Penktąjį čempionato vakarą buvo išdalinti 6 medalių komplektai.

Moterų 100 m plaukime peteliške auksą iškovojo švedė Louise Hansson. Ji finišavo per 56.66 sek. ir 0.14 sek. aplenkė prancūzę Marie Wattel. 25-erių švedė pirmą kartą karjeroje laimėjo Europos čempionato auksą individualioje rungtyje. Pernai Europos čempionate ji liko trečia, o M.Wattel tada auksą dalinosi su graike Anna Ntountounaki, kuri šį kartą finalą baigė 5-a (57.91).

Istorinį bronzos medalį iškovojo vos 16-os metų bosnė Lana Pudar, finišą pasiekusi per 57.27 sek. Tai – pirmas medalis per Bosnijos ir Hercegovinos istoriją Europos plaukimo čempionatuose 50 m ilgio baseine. Pernai L. Pudar taip pat kūrė šalies plaukimo istoriją, kai laimėjo bronzą pasaulio čempionate trumpame baseine.

Mišrioje estafetėje 4x100 m laisvuoju stiliumi be apdovanojimų liko šeimininkai italai. Ilgą laiką lyderiavę italai po trijų etapų dalinosi pirmą vietą su švedais. Visgi, paskutiniame etape plaukusi Chiara Tarantino prarado beveik sekundę ir finišavo 4-oje vietoje (3:23.62). Auksą išplėšė Prancūzija, kuriai paskutiniame etape pergalę nukalė jau minėta M.Wattel (3:22.80). Kartu su ja rinktinei atstovavo Maxime‘as Grousset, Charlesas Rihoux ir Charlotte Bonnet. Sidabrą laimėjo britai (3:23.30), bronzą – švedai (3:23.40).