Europos plaukimo čempionate Andrius Šidlauskas Romoje nepateko į trečią finalą iš eilės. Pirmus du kartus į finalą plaukikas pateko 100 ir 200 metrų plaukimo krūtine rungtyje. Visgi A. Šidlauskui to paties padaryti trumpesnėje (50 metrų) distancijoje nepavyko.

Pirmadienio rytą vykusioje atrankoje į pusfinalį A. Šidlauskas 50 m. distanciją nuplaukė per 27,52 sek., o dėl patekimo į finalą mūsiškis minėtają distanciją įveikė per 27,7 sek. ir savo grupėje liko penktas, o bendroje įskaitoje mūsiškis liko dvyliktas.

Mūsiškis didžiąją dalį plaukė per viduriuką, tačiau lemiamoje atkarpoje lietuvis plaukė kiek lėčiau ir galop pademonstravo lėtesnį rezultatą nei atrankoje ryte.

Romoje A. Šidlauskas jau spėjo iškovoti saldžiausią pergalę suaugusiųjų varžybose. Mūsiškis penktadienį 100 m. plaukimo krūtine rungtyje iškovojo bronzos medalį, o plaukdamas dvigubai ilgesnę distancija mūsiškis liko penktas.