Ketvirtadienio vakarą aštuonios Europos rinktinės kovojo dėl trijų likusių kelialapių į metų pabaigoje vyksiantį pasaulio futbolo čempionatą. Užfiksuota ir viena didelė sensacija.

Pasaulio čempionate Katare tikrai nebus Europos čempionų italų, kurie sensacingai namuose 0:1 pralaimėjo Šiaurės Makedonijai.

Italai kontroliavo mačą praktiškai visą laiką, atliko iš viso net 32 smūgius, penkis iš jų į vartų plotą. Tačiau pasižymėti niekaip nepavyko. Kai jau atrodė, kad teks žaisti pratęsimą, Š. Makedonija pelnė lemiamą įvartį.

Jau per teisėjo pridėtą laiką iš už baudos aikštelės ribu puikiu smūgiu pasižymėjo Aleksandras Trajkovski.

Italams tai jau bus antrasis pasaulio čempionatas iš eilės, kurį jiems teks praleisti. O Š. Makedonija planetos pirmenybėse dar niekada nėra žaidusi.

Š. Makedonija dėl bilieto į Katarą kausis su portugalais, kurie po atkaklios kovos namuose 3:1 pranoko Turkiją. Šeimininkai geriau pradėjo mačą ir iškart sukūrė pavojingų momentų.

Galiausiai 15-ąją minutę Otavio pirmasis suskubo prie atšokusio kamuolio ir išvedė Portugaliją į priekį. Kėliniui artėjant prie pabaigos po to paties Otavio perdavimo rezultatą padvigubino Diogo Jota, pasižymėjęs smūgiu galva.

Po pertraukos turkai bandė pasinaudoti varžovų klaidomis. Kelių gerų šansų neišnaudojo ir portugalai. Kai atrodė, kad mačas aprimo, Turkija sukūrė gražią ataką bei rezultatą sušvelnino.

Burakas Yilmazas po puikaus komandos draugos perdavimo 65-ąją iššoko vienas prieš vartininką ir pelnė įvartį. Turkija nuo tada atkuto ir ėmė vis labiau grasinti portugalų vartams.

O 83-ąją galėjo ir išlyginti rezultatą, bet B. Yilmazas nerealizavo 11 metrų baudinio. Galiausiai Portugalijos pergalę jau per teisėjo pridėtą laiką įtvirtino Mario Nunesas.

Tuo tarpu puikią pergalę iškovojo Velsas, kuris 2:1 nugalėjo Austriją. Abu įvarčius pelnė rinktinės žvaigždė Garethas Bale'as.

25-ąją jis pasižymėjo fantastišku baudos smūgiu, o 51-ąją minutę taip pat galingu smūgiu rezultatą padvigubino.

65-ąją susitikimo minutę Benas Daviesas įsimušė į savo vartus ir rezultatas tapo 1:2. Bet paskui Velsas apsigynė bei išsaugojo pergalingą pranašumą.

Dėl bilieto į pasaulio čempionatą atkrintamųjų varžybų finale Velsas kausis su Ukrainos ir Škotijos poros nugalėtoja. Šių komandų akistata dėl Ukrainoje vykstančio karo yra nukelta.

Dėl trečiojo kelialapio kausis po rusų pašalinimo tiesiai į finalą patekę lenkai ir švedai. Jie tik po pratęsimo 1:0 nugalėjo Čekiją.

Pagrindinis mačo laikas baigėsi lygiosiomis 0:0. Lemiamas įvartis buvo įmuštas 110-ąją minutę, kai po gražaus komandos draugo perdavimo pasižymėjo Robinas Quaisonas.

Pasaulio futbolo čempionatas Katare vyks lapkričio 21 – gruodžio 18 dienomis.