Po dviejų pergalių Eurolygoje penktadienį Kauno „Žalgiris“ (2/10) grįžo į niūrią realybę. Per rungtynes išvykoje Lietuvos čempionai 73:96 (17:24, 21:28, 20:23, 15:21) neatsilaikė prieš Šarūno Jasikevičiaus treniruojamą „Barcelona“ komandą (10/2).

Artipilnėje „Palau Blaugrana“ arenoje 4,8 tūkst. žiūrovų kūrė smagią krepšinio atmosferą, o savų fanų palaikymo išvykoje sulaukę žalgiriečiai iš pradžių metė iššūkį Šaro auklėtiniams. 4 min. „Žalgiris“ atitrūko 11:5.

Bet po Š. Jasikevičiaus paprašytos minutės pertraukėlės katalonai tvirtai perėmė žaidimo gijas į savo rankas. Barselonos komandos atakoms sumaniai vadovavo po keitimo aikštėje pasirodęs Rokas Jokubaitis. Įžaidėjas vien pirmame ketvirtyje pelnė 3 taškus ir atliko 4 rezultatyvius perdavimus.

Kai Nikola Mirotičius persvėrė rezultatą savo komandos naudai (16:15), „Barca“ atgal nesižvalgė ir nuo to epizodo vis didino savo pranašumą.

Jau antrame ketvirtyje komandas skyrė 17 taškų praraja (44:27), užtikrintą pranašumą Barselonos krepšininkai išlaikė ir po didžiosios pertraukos.

Ketvirtame kėlinyje katalonų pranašumas greitai perkopė ir 20 taškų ribą. Rungtynių pabaigoje bejėgiškai atrodęs „Žalgiris“ buvo sutriuškintas 96:73.

Įspūdingai atakavusi Barselonos komanda penktadienio vakaro rungtynėse pataikė 61 proc. dvitaškių (19/31) ir 54 proc. tritaškių (54 proc.), atliko net 27 rezultatyvius perdavimus.

„Žalgiris“ realizavo 56 proc. dvitaškių (19/34) ir 30 proc. tritaškių (6/20), kamuolį rezultatyviai perdavė 12 kartų.

Vienas geriausių sezono rungtynių sužaidęs R. Jokubaitis „Barcelona“ komandai per 23 min. pelnė 15 taškų, atliko 7 rezultatyvius perdavimus ir surinko 20 naudingumo balų.

Eurolygos dugne liekantis „Žalgiris“ kitas rungtynes žais gruodžio 2 dieną (ketvirtadienį) svečiuose su Vitorijos „Baskonia“ klubu (4/8).

„Barcelona“: R. Jokubaitis 15 (3/3 trit., 7 rez. perd.), P. Oriola 13 (9 atk. kam.), N. Hayesas 12, N. Mirotičius 11, K. Kuričius 10, S. Sanli 9, S. Martinezas 8, R. Smitas 7, N. Laprovittola 5, R. Villaras 3, M. Caicedo 3.

„Žalgiris“: T. Websteris 13 (3/6 dvit., 1/3 trit., 4 rez. perd.), M. Blaževičius 10 (4/6 dvit.), Z. Dragičius 9, T. Cavanaugh 9 (3/4 dvit.), M. Kalnietis 9 (4 rez. perd.), L. Lekavičius 6 (3 rez. perd.), J. Strelniekas 6 (1/5 trit.), E. Ulanovas 5 (6 atk. kam.), K. Lukošiūnas 4, J. Nebo 2, A. Milaknis 0, R. Miniotas 0.

Standings provided by SofaScore LiveScore

Rungtynių eiga:

Ketvirtas kėlinys: „Barcelona“ 96:73 „Žalgiris“ (24:17, 28:21, 23:20, 21:15)

„Barcelona“ užtikrintai artėja prie pergalės. Po R. Jokubaičio dvitaškio aikštelės šeimininkai nurūksta į priekį 85:62.

M. Caicedo tritaškis gramzdina „Žalgirį“ į dar gilesnę duobę – 93:67.

Rungtynių pabaigoje vienintele intriga tapo klausimas, ar katalonai perkops 100 taškų ribą. Paskutinėmis minutėmis Šaras į aikštę išleido atsarginius žaidėjus ir Barselonos klubo jaunuosius auklėtinius, o jie pabaigė rungtynes įtvirtindami šeimininkų persvarą rezultatu 96:73

Trečias kėlinys: „Barcelona“ 75:58 „Žalgiris“ (24:17, 28:21, 23:20)

„Aikštelėje mes tiesiog neegzistuojame, turime pagerinti visą žaidimą, privalome pradėti kovoti“, – prieš trečio ketvirčio pradžią Eurolygos TV pareiškė „Žalgirio“ treneris Jure Zdovcas. „Barca“ kol kas efektingai dalinasi kamuoliu ir atliko net 17 rezultatyvių perdavimų, kai „Žalgiris“ – vos 4.

Nepaisant žalgiriečių pastangų, Barselonos klubas išlaiko solidų pranašumą ir 23 min. pirmauja rezultatu 60:48.

R. Smito taiklus tritaškis metimas trečiam ketvirčiui artėjant prie pabaigos leidžia siautėti šeimininkų komandos aistruoliams. „Barca“ priekyje 72:56.

Trečią kėlinį „Barcelona“ baigia pirmaudama įtikinama 17 taškų persvara 75:58.

Antras kėlinys: „Barcelona“ 52:38 „Žalgiris“ (24:17, 28:21)

Sergi Martinezo tritaškis antro ketvirčio pradžioje fiksuoja dviženklę katalonų persvarą – 29:19.

Žalgiriečiai bando priešintis, bet jiems sunkiai sekasi stabdyti šeimininkų atakas. Po R. Smito metimo „Barca“ 14 min. priekyje 34:23.

Barselonos komanda tempo nemažina. Po P. Oriolos dvitaškio šeimininkai nutolsta net 17 taškų skirtumu – 44:27.

Įpusėjus rungtynėms, „Žalgirio“ deficitas siekia 14 taškų. Rezultatu 52:38 pirmaujanti „Barca“ per pirmą rungtynių pusę pataikė net 78 proc. dvitaškių (14/18) ir 67 proc. tritaškių (6/9).

Pirmas kėlinys: „Barcelona“ 24:17 „Žalgiris“

Žalgiriečiai susitikimo pradžioje atsako į Barselonos komandos rezultatyvias atakas ir po Z. Dragičiaus baudų metimų pirmauja 6:5.

M. Kalniečio tritaškis ir T. Cavanaugh sėkminga ataka iš po krepšio priverčia Š. Jasikevičių prašyti pirmosios minutės pertraukėlės. „Žalgiris“ priekyje 11:5.

Po minutės pertraukėlės Šaro kariaunai pavyksta perimti iniciatyvą ir  po N. Mirotičiaus metimo „Barca“ jau pirmauja 16:15.

Nuo atsarginių suolo pakilęs R. Jokubaitis per 6 minutes pelnė 3 taškus ir atliko net 4 rezultatyvius perdavimus, o Barselonos komanda kėlinio pabaigoje susikrovė 7 taškų pranašumą – 24:17.

Startinės komandų sudėtys:

„Barcelona“ : N. Laprovittola, N. Hayesas, K. Kuričius, N. Mirotičius, S. Sanli.

„Žalgiris“ : M. Kalnietis, Z. Dragičius, J. Strelniekas, T. Cavanaugh, M. Blaževičius.