Atkakliame mūšyje slovėnai palaužė Kroatijos krepšininkus

Pergalingai atrankos į FIBA pasaulio taurės turnyrą etapą atidarė Slovėnijos (1/0) krepšininkai.Pastarieji išvykoje po atkaklaus mūšio rezultatu 76:74 (16:19, 25:20, 14:17, 21:18) pranoko Kroatijos (0/1) rinktinę.

Pirmoje rungtynių dalyje situaciją kontroliavo aikštės šeimininkai ir antrajame ketvirtyje jie buvo įgiję 10 taškų pranašumą (18:28).

Nepaisant to, dar prieš ilgąją pertrauką skirtumas tarp komandų ėmė tirpti, kol galiausiai svečiai dar prieš trečią kėlinį tolimu metimu persvėrė rezultatą (41:39).

Likus 48 sekundėms iki mačo pabaigos, kroatai dar minimaliai pirmavo (68:69), tačiau čia pat tritaškį su pražanga švystelėjo Jakobas Cebasekas (72:69).

Likus 5 sekundėms, Klemenas Prepeličius dviemis baudų metimais dar labiau didino persvarą (76:71), o baigiantis laikui tolimą metimą dar pataikė Roko Badzimas, tačiau tai jau nugalėtojo nepakeitė – pergale džiaugėsi slovėnai (76:74).

Kitose C grupės rungtynėse švedai palaužė suomius (72:62).

Slovėnijos rinktinė: Klemenas Prepeličius 16 (2/6 dvit., 1/7 trit., 9/10 baud.), Jaka Blažičius 15 (9 atk. kam.), Edo Muričius 14 (10 atk. kam.), Luka Rupnikas 11.

Kroatijos rinktinė: Filipas Bundovičius 16 (2/3 dvit., 2/5 trit., 6/7 baud., 7 atk. kam., 5 rez. perd.), Roko Prkačinas 15, Roko Badzimas 11, Pavle‘as Marcinkovičius 9.