Eilinę pergalę Eurolygoje iškovojo Barselonos „Barcelona“ (21/5) komanda, kuriai vadovauja Šarūnas Jasikevičius.

Katalonai šį kartą namuose 88:83 (20:20, 22:16, 24:26, 22:21) pranoko Monako „AS Monaco“ (14/14) krepšininkus su Donatu Motiejūnu.

„Barcelona“ atakų organizatorius Rokas Jokubaitis per 10 minučių pelnė 7 taškus (2/3 dvit., 1/1 trit.), atliko rezultatyvų perdavimą, po kartą suklydo bei prasižengė ir surinko 5 naudingumo balus.

Tuo tarpu D. Motiejūnas rungtyniavo 17 minučių, įmetė 14 taškų (6/9 dvit., 0/3 trit., 2/7 baud.), atkovojo 7 atšokusius kamuolius, atliko rezultatyvų perdavimą, išprovokavo 6 pražangas, išvengė klaidų, 3 kartus prasižengė ir surinko 14 naudingumo balų.

Skirtumas tarp ekipų ryškėti ėmė po didžiosios pertraukos. Trečiajame kėlinyje aikštės šeimininkai spurtavo 8:0 ir pirmą kartą mače įgijo dviženklį pranašumą (57:41).

Vis dėlto, greitai tokia persvara subliuško. Dar tame pačiame ketvirtyje svečiai iš Monako pelnė 8 taškus be atsako ir priartėjo iki 4 taškų (66:62).

Likus 13 sekundžių Mike‘as Jamesas smeigė tritaškį ir sumažino deficitą iki 3 taškų (86:83). Netrukus du baudų metimus realizavo Dante Exumas (88:83). Svečius gelbėti dar mėgino tas pats M. Jamesas, tačiau jo šūvis tikslo nepasiekė.

Šiose rungtynėse 6 rezultatyvius perdavimus atlikęs Nickas Calathesas tapo šio rodiklio rekordininku Eurolygoje. Graiko sąskaitoje – 1608 rezultatyvūs perdavimai.

„Barcelona“: Dante Exumas 22 (5/6 dvit., 2/3 trit., 6/7 baud., 31 n. b.), Brandonas Daviesas ir Nikola Mirotičius po 11, Nickas Calathesas 10 (6 rez. perd.), Sertacas Sanli ir Nigelas Hayesas-Davisas po 9, Nicolas Laprovittola ir Rokas Jokubaitis po 7.

„AS Monaco“: Mike‘as Jamesas 19 (4/7 dvit., 2/4 trit., 5/5 baud., 6 rez. perd.), Dwayne‘as Baconas 16, Donatas Motiejūnas 14, Alpha Diallo 10 (8 atk. kam.), Leo Westermannas 8, Willas Thomasas ir Donta Hallas po 6.