14
A. Milaknis (nuotr. zalgiris.lt)

Eurolygoje tris pergales iš eilės iškovojęs Kauno „Žalgiris“ buvo nusodintas Berlyne. Čia ketvirtadienio vakarą žalgiriečiai (6/20) neatsilaikė prieš Berlyno ALBA (10/16) komandą – 74:82 (24:24, 6:20, 20:15, 24:23).

14

Lūžis šiose rungtynėse įvyko dar antrame kėlinyje. Per jį žalgiriečiai sukrapštė vos 6 taškus, kai varžovai įmetė 20. Po šio spurto ALBA susikrovė dviženklį pranašumą ir kontroliavo situaciją iki rungtynių pabaigos.

Pirmame kėlinyje neleidę atitrūkti varžovams, kauniečiai išlaikė pusiausvyrą ir po 10 minuių kovos švieslentėje degė skaičiai 24:24.

Tačiau antrame ALBA startavo įspūdingu spurtu 13:0 ir nutolo 37:24. „Žalgiris“ niekaip negalėjo pralaužti oponentų gynybos, o pirmuosius taškus įmetė tik sužaidus 8 minutes, kai tritaškį pataikė Artūras Milaknis. Prieš pat didžiąją pertrauką Pauliaus Jankūno tritaškis leido išvengti visiško kracho (44:30).

Prasta atkarpa nepalaužė „Žalgirio“ tikėjimo, nes po pertraukos jie ėmė pulti kur kas efektyviau. Tyleris Cavanaugh buvo sumažinęs atsilikimą iki 3 taškų (53:50), bet ALBA vėl atsispyrė.

Ketvirtame kėlinyje vokiečiai surengė dar vieną spurtą, kai po keturių tritaškių krušos nutolo 68:53.

T. Cavanaugh, A. Milaknio ir Josho Nebo pastangomis vėl pavyko pavojingai priartėti iki 4 taškų (77:73), Tačiau kauniečiams nepavyko pakartoti rungtynių Monake scenarijaus. Jaleenas Smithas netrukus pataikė tritaškį ir Berlyno komanda ramiai baigė rungtynes nugalėdama 82:74.

Kitas rungtynes „Žalgiris“ Eurolygoje žais kovo 11 dieną, penktadienį, kai į Kauną atvyks Šarūno Jasikevičiaus treniruojama „Barcelonas“.

ALBA: Johannesas Thiemannas 17 tšk. (3/4 trit.), Jaleenas Smithas 16 (4/9 trit.), Luke'as Sikma 12 (6/7 dvit.), Maodo Lo 12, Christas Koumadje 8, Tamiras Blattas 5, Benas Lammersas 4, Malte Delow 4, Timas Schneideris 2, Jonas Mattisseckas 2.

„Žalgiris“: Tyleris Cavanaugh 18 (6 atk. kam.), Artūras Milaknis 15, Joshas Nebo 12 (8 atk. kam.), Lukas Lekavičius 9 (5 rez. perd.), Paulius Jankūnas 8, Janis Strelniekas 7 (9 rez. perd.), Nielsas Giffey 3, Joffrey Lauvergne 2, Marekas Blaževičius 1, Edgaras Ulanovas 0 (6 atk. kam.), Karolis Lukošiūnas 0.

Rungtynių eiga:

Ketvirtas kėlinys:  ALBA – „Žalgiris“ 82:74 (24:24, 20:6, 15:20, 23:24)

38 min. po T. Cavanaugh tritaškio lieka 4 taškai (77:73), bet žalgiriečių viltis braukia J. Smitho trys taškai (80:73). Paskutinės mačo sekundės buvo ramios, o ALBA išsaugojo persvarą ir nugalėjo rezultatu 82:74.

A. Milaknio ir J. Nebo pastangomis puolime pavyksta artėti prie varžovų. Po J. Nebo dvitaškio su bauda 36 min. tarp komandų lieka 8 taškų skirtumas (73:65), o po dar vienos amerikiečio atakos jau tik 5 (73:68).

Lemiamame ketvirtyje „Žalgiris“ startavo L. Lekavičiaus tritaškiu (59:53), bet šeimininkai atsakė taiklių tolimų metimų kruša. Tris tritaškius paeiliui sumetus J. Thiemannui, 33 min. ALBA priekyje jau 71:55.

Trečias kėlinys: ALBA – „Žalgiris“ 59:50 (24:24, 20:6, 15:20)

Visą kėlinio įdirbį nubraukia nesėkmingos paskutinės jo minutės. ALBA krepšininkai trečią kėlinį baigia šešiais taškais be atsako ir po 30 minučių turi 9 taškų persvarą (59:50).

Svečiai atsitiesė po labai nesėkmingo antro kėlinio ir toliau mažina atsilikimą. Du tritaškius iš eilės pataikius T. Cavanaugh ALBA pranašumas mažėja iki 3 taškų (53:50).

Po didžiosios pertraukos žalgiriečiai į aikštę žengė su didesne energija ir rezultatyvumu. Po kelių sėkmingų atakų ir A. Milaknio tritaškio skirtumas 23 min. aptirpsta iki 7 taškų (46:39).

Antras kėlinys: ALBA – „Žalgiris“ 44:30 (24:24, 20:6)

Prieš kėlinio pabaigą ALBA komanda buvo įgijusi rekordinę 17 taškų persvarą (44:27). Siaubingą kauniečių padėtį bent šiek tiek sugebėjo pataisyti P. Jankūno tolimas metimas (44:30). Žalgiriečiams sunkiai sekasi stabdyti Lo Maodo, kuris per du kėlinius pelnė 10 taškų.

Daugiau nei pusę antro kėlinio Kauno komanda negali pelnyti taškų. Tuo pasinaudojusi ALBA spurtuoja 13:0 ir tolsta  į priekį 37:24. „Žalgirio“ taškų sausrą taikliu tritaškiu nutraukė A. Milaknis, kai iki didžiosios pertraukos buvo likę tik 2 min. 11 sek. (37:27).

Sunki antro ketvirčio pradžia Lietuvos čempionams, po kurios ALBA vėl susigrąžina pranašumą ir pirmauja 30:24.

Pirmas kėlinys: ALBA – „Žalgiris“ 24:24

Pirmo kėlinio pabaigoje kauniečiai pavijo varžovus ir po P. Jankūno tritaškio išlygino rezultatą (22:22), o paskutinę sekundę dvitaškį pataikė ir L. Lekavičius - 24:24.

7 min. Vokietijos klubas pasiekė 6 taškų persvarą (16:10, 18:12).

Po J. Strelnieko tritaškio žalgiriečiai pirmavo 5:4, tačiau svečiai niekaip negali sulaikyti ALBA komandos atakų. 3 min. po Lo Maodo dvitaškio ALBA atsiplėšė 10:5 ir J. Zdovcas paprašė minutės pertraukėlės.

„Žalgirio“ starto penkete rungtynes pradėjo J. Strelniekas, K. Lukošiūnas, E. Ulanovas, T. Cavanaugh ir M. Blaževičius.

Prieš rungtynes abiejų komandų žaidėjai paragino stabdyti Rusijos agresiją Ukrainoje ir tylos minute pagerbė šiame beprasmiame kare žuvusius žmones.