Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Pasaulio čempionatas pasiekė ketvirtfinalius. Portalo tv3.lt studijoje viešėję futbolo ekspertai laukia pirmenybių šeimininkų rusų kluptelėjimo ir Neymaro spektaklių.

Pasaulio čempionatas pasiekė ketvirtfinalius. Portalo tv3.lt studijoje viešėję futbolo ekspertai laukia pirmenybių šeimininkų rusų kluptelėjimo ir Neymaro spektaklių.

REKLAMA
REKLAMA

Siūlo palaukti dopingo tyrimų rezultatų

„Su draugais dažnai keliaujame į pasaulio ar Europos čempionatus. Į Rusiją nevažiavome iš principo, – neslėpė dainininkas Linas Zareckas-Choras. – Šįkart nejaučiu didžiulės viso pasaulio žmonių šventės, kuri tradiciškai būna. Koncentruojuosi tik į futbolą, noriu nematyti propagandinės aplinkos, nors jos labai daug. Specialiai peržvelgiau kelis rusų kanalus, žinias. Koktu. Neįmanoma žiūrėti.“

REKLAMA
REKLAMA

Rusijos rinktinės ketvirtfinalyje laukia Kroatijos komandos barjeras.

„Kai rusai žaidžia, žinau, už ką sergu – jų varžovus. Manau, rusai pasiekė maksimumą. Visomis prasmėmis. Tiek politinėmis, tiek sportine. Kroatijos ekipa – simpatiška, fantastiška komanda. Kroatai turi daug politinių nuoskaudų, sportinių ambicijų. Ir svarbiausia – jie gali ir privalo žengti į kitą etapą“, – analizavo L. Zareckas.

Čempionato šeimininkai aštuntfinalyje netikėtai eliminavo vienus varžybų favoritų – ispanus. Rusai triumfavo po 11 metrų baudinių serijos. Prie pergalės prisidėjo ir komandos vartininkų treneriu dirbantis lietuvis Gintaras Staučė.

„Galbūt šis žmogus šešėlyje, retai matomas ir girdimas, bet savo darbą atliko labai gerai. Jis prisidėjo prie futbolininkų analizės. Jei žaidėjas 80 procentų kartų smūgiuoja į tą patį kampą, įgūdį pakeisti į tai, ko nedarei savaitę ar dvi, nėra taip paprasta“, – aiškino buvęs Lietuvos rinktinės futbolininkas, dabar treneriu ir TV6, „Viasat Sport Baltic“ komentatoriumi dirbantis Žydrūnas Grudzinskas.

REKLAMA
REKLAMA

Jis mano, kad kroatai, kaip ir ispanai, kontroliuos kamuolį, bet bus pasimokę iš pralaimėjusiųjų klaidų – žais daug aštriau.

Ž. Grudzinsko nuomone, bene didžiausias Rusijos rinktinės pranašumas čempionate – namų sienos. Futbolininkai meistriškumo trūkumą kompensuoja vidine energija.

„Dabar jie nejaus jokio psichologinio spaudimo. Rusai grupių etape buvo prikalti prie sienos, visi laukė – tik suklyskite. Dabar to nėra. Komanda bus šlovinama, jei ir iškris. Kita vertus, sulaukime dopingo tyrimų rezultatų“, – siūlė treneris.

Jis mano, kad kroatai – poros favoritai.

Pateisina Neymaro vaidybą

Ekspertai Brazilijos ir Belgijos rinktinių kovoje pranašumo nė vienai komandai nesuteikia.

Ž. Grudzinskas brazilus vis dar laiko čempionato favoritais, bet šįkart jų ir belgų šansus vertina vienodai – po 50 procentų. L. Zareckas mano, kad komandos žais pratęsimą ir muš 11 metrų baudinius.

REKLAMA
REKLAMA

Brazilai aštuntfinalyje 2:0 nugalėjo meksikiečius. Vis dėlto po rungtynių daugiau diskutuota ne apie pačias rungtynes, o Neymaro vaidybą.

„Turiu labai aiškią nuomonę – šiuo metu futbolas ir teisėjavimas toks, kad kitokio būdo atkreipti dėmesį į nešvarų oponento žaidimą nėra. Visi kalba apie Neymaro vaidybą, bet niekas neakcentuoja varžovo, kuris prieina prie gulinčio žaidėjo ir mina jam ant kojos. Neymaro elgesys gyvenimiškai turbūt būtų toks – atsistoti ir kalti normaliai, vyriškai į snukį – ko tu ant manęs lipi? Tačiau Neymaras to rungtynėse padaryti negali, nes gautų raudoną kortelę. Kitas variantas – kultūringai sakyti: atsiprašau, teisėjau, man užmynė. Visi žinome, kuo tai baigiasi – baik, stokis ir žaisk. Kažką turi daryti. Negali primušti visų, kurie tave spardo“, – kalbėjo Choras.

Tuo metu Ž. Grudzinskas pateisina Neymaro varžovus. Esą jie pergalės siekia bet kokia kaina, o jei negali laimėti švariai, daro tai, kas ties pražangos, kortelės ribomis.

REKLAMA
REKLAMA

Liaupsės prancūzų briliantui

Ketvirtfinalyje žais dar viena Pietų Amerikos komanda – Urugvajaus rinktinė. Jos varžove bus Prancūzijos ekipa.

L. Zareckas neslepia simpatijų Urugvajaus rinktinei. Choro nuomone, ji – rimta, draugiška, energinga ir agresyvi komanda, čempionate galinti nužygiuoti toli.

Šįkart Urugvajaus ekipa, greičiausiai, versis be traumą patyrusio Edinsono Cavani. Puolėjas į Portugalijos rinktinės vartus įmušė dublį.

L. Zareckas mano, kad E. Cavani netektis gali emociškai neigiamai paveikti komandą.

Pašnekovo vertinimu, labai stipriu faktoriumi ir prancūzų pranašumu bus Kylianas Mbappe.

„Jis atbulas aplenkia visus Argentinos rinktinės gynėjus, – juokėsi Ž. Grudzinskas. – Tai – jaunas žaidėjas, turintis visą arsenalą tapti pasaulinio lygio žvaigžde. Tačiau, manau, artėjančiose rungtynėse jis bus izoliuotas. Urugvajaus rinktinė stengsis išjungti visą atakuojantį Prancūzijos komandos potencialą. Urugvajiečių klampynė, pelkė – sunkiai įveikiama. Prancūzams bus daug sunkiau nei su Argentinos futbolininkais. Tiek įvarčių tikrai nepamatysime.“

REKLAMA
REKLAMA

Nori, kad anglams pasisektų

Likęs pasaulio čempionato ketvirtfinalis – tarp Anglijos ir Švedijos rinktinių.

„Pasakysiu visiškai iš emocinės pusės – anglams tiek metų nesiseka, tad norisi, kad šįkart būtų kitaip ir jie patektų į finalą. Būtų gražu, jog futbolo tėvynė, išradėjai vėl ten žaistų“, – norus išsakė L. Zareckas.

Rezultatyviausias čempionato futbolininkas – šešis įvarčius pelnęs Harry Kane’as. Anglijos rinktinės puolėjas triskart įmušė nuo 11 metrų žymos, dusyk pasižymėjo po kampinio, kartą kamuolys atsimušė į H. Kane’ą ir įskriejo į vartus.

Faini tie, kurie pataiko, bet gerai, kad jis ten stovi, – mano Choras. – H. Kane’as gali ir pats įmušti, ir laiku atsidurti ten, kur į jį galėtų pataikyti. Tai – nerealus, ryškus, stiprus puolėjas, galintis padaryti bet ką. Jis – absoliutus pavojus baudos aikštelėje. H. Kane’ą visi griauna, nes jei to nepadarysi, šis puolėjas įmuš galva.“

REKLAMA
REKLAMA

Nors švedai aštuntfinalyje 1:0 eliminavo šveicarus, skandinavai susilaukė nemažai kritikos dėl akiai nepatrauklaus žaidimo.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų